بلاگ

مهم ترین نکات در خرید تردمیل

خرید تردمیل

جهت خرید تردمیل باشگاهی توجه داشته باشید که قبل از هرچیزی باید دقت کنید که کیفیت را فدای قیمت نکنید و نکاتی که در این مطلب به آن اشاره میکنیم را حتما در نظر بگیرید. فضای مدنظر خود را جهت تجهیز باشگاه در نظر بگیرید و متناسب با فضا، اقدام به خرید تردمیل نمایید. تردمیل‌های باشگاهی به دلیل زیاد بودن عرض و طول تسمه و موتور سنگینی که دارد فضای زیادی نیاز دارند.

از نکات دیگری که باید به آن توجه کنید بدنه تردمیل میباشد. میزان استحکام بدنه تردمیل ارتباط مستقیم با تحمل وزن دارد و هرچه بدنه تردمیل مستحکم تر باشد وزن بیشتری را تحمل خواهد کرد. علاوه بر این، قدرت تحمل وزن تردمیل به قدرت موتورتردمیل، ابعاد تسمه تردمیل، ابعاد غلطک، جنس و ضخامت تسمه و جنس و ضخامت تخته تردمیل نیز بستگی دارد.

دقت کنید که قدرت تردمیل به نوع موتور وابسته است. قدرت موتور تردمیل‌ها از 1 تا 7 اسب بخار میباشد. موتور تردمیل‌های باشگاهی معمولاً موتورهای AC می‌باشد که از جریان متناوب برق استفاده می‌شود که در مقایسه با موتورهای تردمیل های خانگی بسیار قوی‌تر است.

شیب تردمیل از دیگر نکات قابل اهمیت میباشد و به دلیل اینکه در تردمیل شبیه سازی پیاده‌روی و دویدن صورت می‌گیرد، در اکثر تردمیل‌ها از شیب استفاده می‌شود و قابلیت ایجاد سربالایی و سرپایینی با همان شیب منفی را دارد. پس بهتر است تردمیلی را انتخاب کنید که دارای شیب است تا بتوان از آن جهت تمرین های متنوع ورزشکاران استفاده نمود. این قابلیت را موتور شیب تردمیل ایجاد می کند.

مانیتور تردمیل از دیگر نکاتی است که هنگام خرید تردمیل باید به آن توجه داشته باشید. بیشتر تردمیل‌ها دارای یک مانیتور هستند که از نوع ساده یا لمسی میباشند. با استفاده از مانیتور به آسانی به کنترل و تنظیم هرآنچه شما از تردمیل انتظار دارید میپردازید؛ کار‌هایی مانند خاموش و روشن کردن و تنظیم سرعت و شیب دستگاه. همچنین هرکدام از مانیتورها بسته به نوع تردمیل برنامه‌های خودکار از پیش تعیین شده نیز دارند.

بهتر است تردمیلی را انتخاب کنید که کلید توقف اضطراری داشته باشد. اکثر تردمیل‌ها گیره‌ای دارند که به لباس فرد متصل می‌شود تا درهنگام سقوط ناگهانی و از دست دادن تعادل فرد دستگاه از کار بایستد. کاربرد دیگر این وسیله استفاده به عنوان قفل کودک است و تا زمانی‌که روی دستگاه نباشید، موتور تردمیل کار نمی‌کند.

همچنین امکانات مفید دیگری مانند سیستم اندازه‌گیری چربی بدن، سنسور ضربان قلب، تست سلامتی، سیستم خنک کننده بدن ورزشکار، ورودی Audio جهت اتصال Mp3 و باند پخش صدا، دکمه‌های لمسی مانیتور حائز اهمیت میباشد.  نکته ای که میتوان آن را مهم ترین نکته ای که در هنگام خرید تردمیل باید به آن بسیار توجه کنید دانست، گارانتی  تردمیل و خدمات پس از فروش آن می باشد.