بلاگ

نحوه اندازه گیری تخته تردمیل و جایگزینی آن

تعویض تخته تردمیل

پیش از آموزش تعویض تخته تردمیل این آگاهی لازم است که ساختار تخته تردمیل از ام دی اف  با روکشی از لایه فرمیکا می باشد.

در اندازه گیری تخته تردمیل اولین نکته این است که با توجه به ویژگی های ظاهری دستگاه اندازه گیری انجام نمی شود، بدین معنا که می بایست قطعاتی مثل فوتریل تردمیل و قاپک و قاب روی موتور تردمیل باز شده و طول، عرض و ارتفاع تخته اندازه گیری می شود و در عین حال بعضی از تخته ها ی تردمیل دارای برش به شکل اِل (L) در بخش فولی رولر جلو تردمیل می باشد که اندازه گیری دقیق آن الزامی است .

برای اندازه گیری طول و عرض تخته تردمیل از مترهای دستی و برای ارتفاع بهتر است از کولیس جهت اندازه گیری استفاده شود.

در نحوه ی جایگزینی یا تعویض تخته تردمیل در ابتدا قاپک ها و فوتریل ها و قاب روی موتور و همچنین رولر عقب تردمیل و جلو آن می بایست باز شود.

پس از این مرحله پیچ های مربوط به تخته تردمیل که در اتصال با شاسی تردمیل یا ضربه گیر ها هستند نیز باز شده و الگوی تخته قبلی برای سوراخکاری جدید برای جا پیچ ها، روی تخته جدید انجام می شود.

سپس خزینه در روی سوراخ های تخته پس از سوراخکاری ایجاد می شود. باید توجه داشت که مقدار سفت کردن پیچ ها بستگی به مقاومت ضربه گیرها و یا شاسی دستگاه دارد .

پس از آن کلیه قطعات تردمیل دوباره نصب خواهد شد و باید توجه داشت در این حالت رگلاژ تسمه دونده تردمیل از بین رفته و رگلاژ دوباره دستگاه نیز مورد نیاز است .

در پایان بهترین راه برای تعویض تخته تردمیل استفاده از تکنسین های مربوط به تردمیل می باشد .