بلاگ

نوسازی و تعمیر دستگاه بدنسازی در باشگاه ها

تعمیر دستگاه بدنسازی

دستگاه های بدنسازی در هر باشگاه بعد از مدت زمان مشخصی به دلیل استفاده مکرر ورزشکاران دچار فرسایش می شوند و به دلیل هزینه بالای خرید این دستگاه ها، باشگاه دارها به فکر تعمیر دستگاه بدنسازی موجود می افتند و سعی می کنند با نوسازی این دستگاه ها هم عمر کاربردی آنها را افزایش دهند و هم در هزینه های خود صرفه جویی کنند.

در طی مدتی که به دلیل پاندمی کرونا، باشگاه های بدنسازی و مراکز ورزشی تعطیل بودند، خیلی از دستگاه ها به دلیل عدم استفاده و عدم نگهداری، نیاز به سرویس دارند. برای این کار می توان از متخصصین این حوزه برای تعمیر، نگهداری و سرویس این دستگاه ها استفاده کرد. کارشناسان فنی کافه ورزش برای تشخیص، تعمیر و سرویس انواع دستگاه های بدنسازی هوازی و دستگاه های بدنسازی باشگاهی در دسترس هستند.

انواع قطعات دستگاه بدنسازی هوازی مانند قطعات تردمیل، قطعات دوچرخه ثابت، قطعات الپتیکال، قطعات پله برقی باشگاهی قابل تعویض و جایگذاری هستند.

همچنین انواع قطعات دستگاه های بدنسازی باشگاهی از جمله قرقره دستاه بدنسازی، اهرم دستگاه بدنسازی و … نیز در صورت فرسودگی قابل تعویض هستند.

به طور کلی بهتر است دستگاه بدنسازی قبل از اینکه از کار بیفتند، کنترل شده و قطعات دستگاه بدنسازی از لحاظ سالم بودن و درست کار کردن بررسی شوند و در صورت نیاز جایگزین شوند، زیرا خرابی یک قطعه می تواند به کل دستگاه آسیب وارد کند و حتی منجر به خسارات بیشتر و جبران ناپذیر شود.

با انجام واکسیناسیون گسترده احتمال بازگشایی مجدد باشگاه های بدنسازی خصوصی ( هوم جیم ها و باشگاه های محل کار و …)  و همچنین باشگاه های بدنسازی عمومی زیاد شده و زمان بسیار خوبی برای نوسازی و تعمیر دستگاه های بدنسازی موجود است.