بلاگ

نکاتی برای نگهداری تردمیل خانگی در منزل

نگهداری تردمیل

در ابتدا برای نگهداری تردمیل می بایست به بررسی خود تردمیل خانگی بپردازیم:

 

1- موتور تردمیل خانگی: موتور تردمیل خانگی از برق dc تغذیه می کند و بخش های روتور و استاتورهای متفاوتی نسبت به دستگاه های باشگاهی دارد واز طریق 2 عدد زغال موتور که وظیفه انتقال برق از بردتغذیه به کالکتور را دارد به همین دلیل باید چندماه یکبار چک شود و درصورت کثیفی بوسیله  الکل یا اسپری پاک کننده تمیز شوند و کالکتور نیز با دستمال تمیز پاک شود.

در پیرو مطالب پیشین چون این موتورها سریعتر از موتورهای ac داغ میشوند به ازای هر30 الی 40 دقیقه استفاده ، به مدت 20 دقیقه خنک شود تا کاربر بعدی بتواند از تردمیل استفاده کند.

2- برد تغذیه تردمیل: هرچند ماه یکبار با یک مسواک یا فرچه نرم کوچک پرز و غبار روی آن پاک شود.

3- تسمه دونده تردمیل: تسمه تردمیل می بایست به ازای هر30 ساعت کارکرد 20ml روغن سیلیکون در وسط تسمه در فضای بین تخته تردمیل و تسمه در وسط تسمه روغنکاری شود. شایان ذکر است عمر تسمه دونده حدود 2 سال میباشد که پس از آن مشتری راهی جز تعویض آن ندارد.

4- تسمه موتور تردمیل: تسمه موتورتردمیل پس از چندسال استفاده صدا میدهد، چون دچار خشکی شده است میتوان بوسیله تکه ای صابون خشک آن را نرم کرد و اگر دچار چرب شدگی بوسیله روغن سیلیکون شود باید آن را پاک کردو در صورتیکه پس از آن نیز بوکس و باد کرد، از طریق پیچ های تنظیم موتور میتوان آن را سفت کرد.

درکل مهمترین بخش نگهداری تردمیل، استفاده درست به لحاظ زمانی و علم به اینکه این دستگاه برای حدنهایی چه وزنی ساخته شده و روغنکاری درست و به موقع به حفظ سلامتی دستگاه کمک میکند.