دسته‌بندی نشده

نکاتی برای نگهداری دستگاه اسکی فضایی در منزل 

اسکی فضایی

دستگاه اسکی فضایی بیشترین کالری سوزی در بدین دستگاه های هوازی را دارد  و به همین دلیل بیشترین تحرک را نیز دارد و در نتیجه بالاترین اصطکاک را نیز در بین این دستگاه ها داراست.

این دستگاه چون مفصل ها و متعلقات زیادی دارد زودتر و بیشتر دچار خرابی شده و احتیاج به نگهداری و مراعات بیشتری دارد، برای تحقق این هدف کاربر در هنگام استفاده باید موارد زیر را رعایت کند :

1-در هنگام استفاده، وزن خود را به صورت مساوی بین دو پای خود تقسیم کرده و فشار اضافی به پای چپ یا راست نیاورید ،چون باعث از بین رفتن تعادل حرکتی در دستگاه می شود  و علاوه بر دستگاه به خود کاربر نیز آسیب وارد می شود.

2- از دستگیره اسکی فضایی برای تولید فشار استفاده نکرده و فقط برای ایجاد تعادل و کمک به حرکت از آن استفاده کند .

3- تراز دستگاه مهمترین نکته در حفظ و نگهداری آن است که از طریق فیکسر های زیر اسکی فضایی قابل تنظیم بوده و تعادل و تراز بودن دستگاه را نیز باعث می شود .

در مورد نکات فنی نیز لازم به ذکر است، گریس کاری مفصل ها، سیبک ها، نقاط اتصال بین بازویی الپتیکال، دستگیره بازویی و صلیب اسکی فضایی و همچنین آچار کشی به موقع و پیش از خرابی قطعات، به حفظ و نگهداری دستگاه الپتیکال کمک می کند و کاربر در زمان تولید صدای زیاد و از بین رفتن حرکت منظم دستگاه هوازی می بایست از کارشناسان فنی در این حوزه برای رفع عیب استفاده کند .