بلاگ

نکاتی در مورد خرابی دوچرخه ثابت

خرید دوچرخه ثابت

در هنگام خرید دوچرخه ثابت،خدمات پشتیبانی دستگاه را مد نظر قرار دهید. جهت پیشگیری از هرگونه مشکل برای دوچرخه ثابت، لازم است از محکم بودن پیچ و مهره های دوچرخه ثابت اطمینان حاصل کنید. همچنین بهتر است بعد از تمرین با دوچرخه ثابت فقط با یک پارچه تمیز آن را پاک کنید. توجه داشته باشید که هنگام پاک کردن پالس ها دقت کنید تا سنسور ضربان قلب دستگاه دچار مشکل نشود.

بهترین راه حل برای برطرف کردن مشکلات دوچرخه ثابت این است که نسبت به تعمیر آن و یا تماس با متخصص فنی مربوطه که شما را در تعمیر دوچرخه ثابت راهنمایی کند و مشاوره های لازم را بدهد اقدام کنید.

معمولا قطعات متحرک دوچرخه ثابت و سیستم درایو و ترمز به علت استفاده مداوم ورزشکار، نیاز به تعویض دارند. سیستم درایو بیشترین امکان سایش و پاره شدن را دارد. اگر دوچرخه ثابت از نوع درایو تسمه ای باشد، تسمه دوچرخه ثابت می توانند از بین بروند، ساییده شوند یا ترک بخورند که در این زمان حتما باید تعویض شوند.

اگر گمان میکنید که  مشکلی در عملکرد دوچرخه ثابت وجود دارد یا روشن نمیشود، سیم برق دستگاه را جدا کنید، یک دقیقه صبر کنید و آن را دوباره متصل کنید که معمولا با این کار دستگاه ریست می شود.

همچنین ممکن است موتور دوچرخه ثابت یا برد تغذیه آن دچار خرابی شود و نیاز به تعویض داشته باشد. در این صورت میتوانید با تماس با متخصص فنی راهنماییهای لازم را دریافت کرده و نسبت به خرید قطعات دستگاه اقدام کنید.

از دیگر مشکلات، از کار افتادن برد تغذیه دوچرخه ثابت است که باید سریعا نسبت به تعویض آن اقدام نمایید.

دیگر مشکل معمول عملکرد نادرست مانیتور دوچرخه ثابت می‌باشد که ممکن است نیاز به تعویض داشته باشد. مانیتورهایی که نشان دهنده سرعت، کالری، ضربان قلب، زمان و برنامه تمرینی میباشند بهترین برنامه تمرین را به شما ارائه میدهند.

علاوه بر این مشکلات، قاب جانبی دوچرخه ثابت ممکن است در اثر ضربه، استفاده مداوم و مشکلات دیگر دچار شکستگی و خرابی شود که میتوانید با تعویض قاب جانبی مشکل را برطرف نمایید.

پدال های دوچرخه ثابت نیز در اثر اصطکاک، تحمل وزن افراد و سایر موارد احتمال دارد دچار مشکل شوند که با خرید پدال های جدید برای دستگاه میتوانید این مشکل را نیز برطرف کنید.

 

قامه دوچرخه ثابت از مصرفی ترین بخش هایی است که میبایست به صورت ادواری آچارکشی شده و از استحکام قامه به شفت مطمئن شد چون خرابی قامه باعث انتقال خرابی به شفت دوچرخه شده و درآن زمان هر دوقطعه میبایست تعویض شود.

در دوچرخه های ثابت از نوع الکترومگنتی، آدابتورها با ولتاژ و آمپرهای مختلف وجود دارد که در صورت خرابی باید دقت نمود که آدابتور با همان مشخصات ذکر شده برروی آدابتور استفاده شود و در غیراینصورت کامپیوتر دوچرخه در اولین اتصال از بین می رود.