بلاگ

نکات طلایی در خرید تردمیل

خرید تردمیل

برای خرید تردمیل در ابتدا باید با ویژگی ها و امکانات مختلف یک تردمیل آشنا شد. سپس متناسب با نیاز، برای خرید تردمیل اقدام کرد. در اینجا مهمترین بخش های یک تردمیل معرفی شده و این بخش ها در تردمیل باشگاهی و تردمیل خانگی با هم مقایسه شده اند که برای خرید تردمیل باید به آنها توجه داشت.

بدنه تردمیل:

بدنه اکثر تردمیل های موجود در بازار از فولاد مخصوص ساخته شده و در بعضی از تردمیل ها از آلومینیوم مقاوم هم استفاده شده است. میزان استحکام بدنه تردمیل ارتباط مستقیمی با تحمل وزن در این دستگاه دارد. به عنوان مثال بدنه ی تردمیلی که دارای قدرت موتور بالا و تحمل وزن 150 کیلوگرم می باشد در مقایسه با بدنه تردمیلی که تحمل وزن آن تا 90 کیلوگرم است بزرگتر و محکم تر است.

در باشگاه ها به دلیل نامعلوم بودم وزن کاربر، منطقی است که از تردمیل هایی دارای بدنه قوی و محکم با قدرت موتور بالاتر استفاده شود .برای مصارف خانگی به صرفه است که از تردمیل هایی متناسب با وزن کاربر و ابعاد مکانی مورد نظر استفاده شود.

موتور تردمیل:

موتور تردمیل یکی از نکاتی است که باعث تفاوت قیمت در تردمیل های مختلف می شود. تردمیل ها با قدرت موتور سنجیده می شوند، که مقدار آن از 1 اسب بخار تا  7 اسب بخار متغیر است.

موتور تردمیل نیروی لازم را به تردمیل انتقال می دهد تا تسمه به حرکت درآید. معمولا هر چه قدرت موتور بیشتر باشد قیمت تردمیل گران تر می شود. محاسبه واحد اسب بخار که با علامت اختصاری ( HP ) نشان داده می شود به دو روش میان گر و پیک انجام می پذیرد و به این معناست که در روش میانگین محاسبه قدرت موتور در حالت میان بار می باشد و قدرت خروجی محاسبه می شود ولی در حالت پیک، بالاترین قدرت خروجی موتور مورد محاسبه قرار می گیرد.

در تردمیل های خانگی اکثرا از موتور های (DC ) استفاده می شود که این موتور ها از جریان مستقیم برق استفاده می کنند و جریان مستقیم همان مثبت و منفی است، مثل برق و باطری.  نوع دیگر از موتور که در بیشتر انواع تردمیل باشگاهی استفاده می شود ( AC )است که از جریان متناوب برق استفاده می کند مثل برق شهری یا همان فاز و نول . البته این موتورها نوع بهتری هم دارد که به صورت 3 فاز است .

ویژگی های موتور های تردمیل را به صورت زیر دسته بندی می کنند:

موتورهای (DC) تردمیل:

مزایا: این نوع موتور تردمیل قیمت مناسب تری نسبت به ( AC ) داشته و  سیستم کنترل الکترونیکی ارزان تر و ساده تری نیز نسبت به ( AC ) دارد.  همچنین این نوع موتور کم صدا است.
معایب این نوع موتور تردمیل بازدهی کمتری نسبت به جریان ورودی دارد،  این نوع موتور برای طول عمر بهتر باید بعد از یک ساعت استفاده نیم ساعت حداقل خاموش باشد.

ویژگی های موتور (AC ) :

مزایا : این نوع موتور تردمیل بازدهی بالاتری نسبت به جریان ورودی داشته و امکان استفاده مداوم و بدون توقف را نیز دارد . (مناسب برای باشگاه )
معایب: این نوع موتور تردمیل قیمت بالاتری داشته و همچنین سیستم کنترل پیچیده و گران تر نسبت به موتور های (DC) دارد. همچنین این نوع موتور به نسبت سر و صدای بیشتری دارد.