بلاگ

نکات مهم در خرید الپتیکال

خرید الپتیکال

الپتیکال یکی از دستگاه های بدنسازی هوازی است که باعث درگیر شدن تقریبا تمام اعضای بدن مانند بازوها، پاها، شانه ها، پشت، قسمت شکمی و قسمت سینه، افزایش ضربان قلب و کاهش وزن می شود. تمرین با دستگاه الپتیکال شبیه‌سازی حرکت بالا رفتن از پله ها، راه رفتن یا دویدن است؛ تنها تفاوت آن در این است که فشار به مفاصل وارد نخواهد شد.

در این مطلب به بررسی مهم ترین ویژگی های الپتیکال میپردازیم. ازجمله این ویژگی ها می توانیم به وزن مناسب، کیفیت بالا، مقاومت مغناطیسی، قاب و مانیتور اشاره کنیم.

الپتیکال ها دارای دو نوع سیستم مکانیکی و مغناطیسی می باشند. الپتیکال های دارای سیستم مقاومت مغناطیسی به نوعی سیستم ترمز موتور محسوب میشود که با استفاده از کنسول دستگاه، میزان سختی آن را تنظیم می کنید. این امر باعث راحتی بیشتری می شود و به شما امکان می دهد که به دنبال روش های تمرینی هوازی با تغییر خودکار سطح مقاومت باشید.

یک الپتیکال کارآمد وزن مناسبی داشته و بیش از حد سبک نیست. زیرا الپتیکال لازم است به غیر از وزن خودش، وزن ورزشکار را نیز تحمل کند. الپتیکال های بسیار سبک پایداری کمی دارند و در هنگام استفاده تکان میخورند. کیفیت و طراحی الپتیکال نیز از اهمیت بالایی برخوردار است. الپتیکال مناسب علاوه بر داشتن طراحی مفهومی و ارگونومیک، زیبایی مناسب و هماهنگ با فضای موردنظر شما را نیز دارد.

الپتیکال های دارای مانیتور، مسافت، سرعت، کالری و ضربان قلب را نمایش میدهند و برخی از آنها قابلیت اتصال به گوشی های هوشمند با بلوتوث را دارا می باشند. همچنین برنامه های از پیش تعیین شده در الپتیکال این امکان را می دهد تا روشهای تمرینی خود را سفارشی کرده و آمار خود را مانند تعداد کالری هایی که برای مثال سوزانده شده است، ردیابی کنید.

اندازه قاب الپتیکال نکته ای است که باید مورد توجه قرار گیرد. دستگاه های کوچکتر برای کاربران سنگین وزن یا بلندقد مناسب نیستند. الپتیکال های های بزرگتر و سنگین تر از مواد با کیفیت بالا ساخته شده اند که اجازه می دهند تا وزن بیشتری را تحمل کنند. طول گام در قاب های بزرگ طولانی تر از قاب های کوچکتر است که برای افراد با طول گام های بزرگ مناسب تر است.

برای تعمیر الپتیکال و یا جایگزین کردن دیگر لوازم جانبی الپتیکال نظیر برد تغذیه الپتیکال، تسمه الپتیکال و ژنراتور الپتیکال لازم است تا با نوع و مدل مشابه خود جایگزین شوند. در نظر داشته باشید که لوازم جانب دستگاه های بدنسازی برای تعمیر و یا تعویض در دسترس شما باشند.