بلاگ

ورزش با دستگاه فیتنس خانگی واندر کور اسمارت

دستگاه فیتنس خانگی

دستگاه فیتنس خانگی تناسب اندام واندر کور اسمارت با طراحی زیبا و منحصر به فرد و مواد باکیفیت و مستحکمی که در ساخت آن استفاده شده به شما در راحتی و لذت بردن از انجام تمرینات کمک‌ میکند. با شیوع بیماری‌کرونا و لزوم داشتن تحرک و فعالیت برای سلامتی، میتوانید با هزینه بسیار مناسب و به صرفه از داشتن دستگاه واندرکور اسمارت در خانه نهایت استفاده را داشته باشید. از آن جایی که این دستگاه تا 120 کیلو وزن را پشتیبانی میکند، گزینه مناسبی برای کاهش وزن و تناسب اندام تمامی افراد میباشد.

با دستگاه واندرکور اسمارت تمرینات متنوعی برای عضلات شکم، کمر، دست و پا مثل شکم دو زانو جهت تقویت عضلات راست شکمی و عضلات مایل شکمی، حرکت کرانچ برای تقویت عضلات شکم، حرکت شنا جهت تقویت عضلات سینه و بازوها، حرکت پل برای تقویت عضلات باسن، کمر، همسترینگ و ستون فقرات، حرکت جلو بازو و پشت بازو جهت تقویت عضلات بازو، حرکت قیچی برای عضلات زیر شکم، حرکت دوچرخه با پا جهت تقویت عضلات راست شکمی و چهار سر ران و سایر حرکات ورزشی را میتوانید انجام دهید.

حرکت کرانچ (دراز و نشست)

برای شروع به پشت روی کفی دستگاه قرار بگیرید. زانوها را خم کنید و کف پاها را روی زمین قرار دهید. دست هایتان را می توانید پشت گوش یا به صورت ضربدری روی سینه بگذارید. اما یادتان باشد که دستان خود را پشت سر قلاب نکنید، زیرا موجب آسیب به گردن می شود. حالا شکم را منقبض کرده و سر، شانه و قفسه سینه را به بالا و به سمت زانوهایتان هدایت کنید. درهنگام انجام حرکت دراز و نشست، گردن خود را کشیده نگاه دارید و به سقف نگاه کنید.

حرکت شنا سوئدی

روی زمین بخوابید به طوری که ران پا روی دستگیره های دستگاه قرار گیرد. دست ها را موازی خط سرشانه قرار دهید. توجه داشته باشید، شنا رفتن با دست های بازتر یا جمع تر عضلات مختلفی را هدف می گیرد.

حرکت پل زدن

حرکت پل در درجه اول روی عضلات باسن و بعد عضلات کمر، همسترینگ و امتداد ستون فقرات تمرکز دارد. این حرکت، همچنین تمرینی فوق العاده برای کشش عضلات خم کننده ران و شکم؛ به خصوص بعد از نشستن به مدت طولانی است.

جلو بازو و ساعد

برای شروع حرکت جلو بازو  رو به دستگاه و روی دو زانو قرار بگیرید. سپس کمی به جلو خم شوید به طوری که ران ها، عمود بر زمین قرار گیرند. پشت را نیز کاملا صاف نگه دارید. کف دست ها را روی دستگیره ها قرار دهید. در شروع حرکت مفصل آرنج خم است. با فشار آوردن به دستگیره ها آرنج را صاف کنید. این حرکت را می توانید به صورت تک دست هم انجام دهید.

حرکت پشت بازو

برای حرکت پشت بازو ابتدا پشت به دستگاه، روی کفی دستگاه بنشینید. زانوها را خم کرده و کف پا را روی زمین قرار دهید. سپس دستگیره ها را بگیرید و سعی کنید به سمت پایین فشار دهید. قبل از این که مفصل آرنج کاملا صاف شود، دوباره به حالت شروع بازگردید و دوباره حرکت را تکرار کنید.

ضربات قیچی

دستگاه واندر کور  در حین انجام این حرکت با محدود کردن دامنه حرکتی مشخصا از بروز آسیب دیدگی به خصوص به ستون فقرات در ناحیه کمر جلوگیری می کند. برای شروع به پشت دراز بکشید. دستگاه را زیر پاهای خود قرار دهید به طوری که دستگیره ها دقیقا زیر ساق پا قرار بگیرند.سپس به آرامی با فشار پا سعی کنید یکی از دستگیره ها را به سمت پایین فشار دهید. همین حرکت را با پای دیگر تکرار کنید.

پا دوچرخه

این حرکت انواع مختلفی دارد. برای اجرای آن به کمک واندکور، تنها نیاز به یک صندلی یا نیمکت خواهید داشت. برای اجرای این حرکت، روی صندلی نشسته و واندرکور را دقیقا زیر پاهای خود قرار دهید به طوری که دستگیره ها زیر کف پاها قرار گیرند. دست ها را کنار بدن و به صندلی تکیه دهید. سپس با فشار کف پا، دستگیره ها را یکی یکی به سمت زمین هدایت کنید.

شکم دو زانو – AB TUCK

حرکتی مناسب برای تقویت عضلات راست شکمی و عضلات مایل شکمی و برای خم کننده های ران نیز کمک کننده هستند. برای اجرای این حرکت با کمک واندرکور به یک صندلی یا نیمکت نیاز خواهید داشت. ابتدا روی صندلی نشسته و واندرکور را زیر پاها قرار دهید به طوری که دقیقا کف پا روی دستگیره ها باشد و دست ها کنار بدن باشد. به پشتی صندلی تکیه دهید. در حالی که پاها کاملا کنار هم قرار گرفته سعی کنید با فشار، دستگیره ها را همزمان به سمت پایین هدایت کنید. سپس به حالت اول بازگردید و دوباره حرکت را تکرار کنید.