بلاگ

ورزش در باشگاه بدنسازی یا خانه

دستگاه های بدنسازی

اکثر افراد، ورزش بدنسازی را به معنی رفتن به باشگاه بدنسازی و انجام تمرینات ورزشی در باشگاه دانسته و تصور می‌کنند که داشتن اندامی متناسب و برنامه بدنسازی در خانه امکان ندارد.

انجام تمرینات بدنسازی در باشگاه، با گذر سریع جلسات تمرینی همراه است اما برای ورزش در خانه، قطعا زمان بیشتری خواهید داشت. همچنین زمانی که در ترافیک یا مسیر رفت و آمد به باشگاه صرف میشود، با ورزش در خانه از آن زمان برای انجام تمرینات بدنسازی بیشتر استفاده خواهید کرد.

با تمرین در خانه و داشتن باشگاه خانگی خود، آلودگی هوا، سرما یا برف و باران باعث عقب ماندن از انجام‌ تمرینات در باشگاه نخواهد شد. مهم تر از همه این که در صورت انجام تمرینات ورزشی در خانه و با فراگیری ویروس کرونا، نیازی به ضدعفونی سطوح و دستگاه های بدنسازی هوازی و یا قدرتی ندارید. با انجام تمرینات بدنسازی در خانه، به محض تمام شدن تمرین، وعده غذایی بعد از ورزش خود را تهیه میکنید.

برای داشتن یک باشگاه خانگی مناسب لازم است درباره دستگاه های خانگی و تفاوت آنها با دستگاه های باشگاهی بدانیم.

دستگاه های خانگی و باشگاهی از نظر طراحی و عملکرد، تفاوت ها و شباهت هایی با هم دارند که مشخص ترین آنها، محل استفاده از آن ها است؛ اگرچه میتوان از دستگاه های باشگاهی در صورت داشتن فضای مناسب در خانه نیز استفاده کرد.

دستگاه های بدنسازی خانگی در خانه و باشگاه خانگی یا هوم جیم و دستگاه های بدنسازی باشگاهی، با ویژگی های منحصر به فرد، برای استفاده در باشگاه و افراد حرفه ای استفاده می شود که حجم تمرینات بالایی دارند و ظرفیت دستگاه های باشگاهی نیز بیشتر است.

دستگاه های باشگاهی در مقایسه با دستگاه های خانگی قدرت‌ موتور بالاتری داشته و تحمل وزن بیشتری نیز نسبت به دستگاه های خانگی دارند. در نتیجه دستگاه های بدنسازی باشگاهی به دلیل داشتن قدرت موتور بالاتر، تحمل وزن بیشتر و امکانات بیشتر نسبت به دستگاه های بدنسازی خانگی، از قیمت بالاتری نیز برخوردار هستند.

دستگاه های خانگی از لحاظ ابعاد نسبت به دستگاه های باشگاهی کوچک تر بوده و به این دلیل که برای استفاده در خانه می باشد، فضای کمتری را نسبت به دستگاه های باشگاهی اشغال میکنند.