بلاگ

ورزش در باشگاه خانگی

باشگاه خانگی

این روزها با توجه به شیوع بیماری کرونا و تعطیلی باشگاه ها، عده بسیار زیادی از ورزشکاران یک باشگاه خانگی برای خود ایجاد کرده اند تا با حفظ سلامت خود به راحتی به انجام تمرینات ورزشی بپردازند. همچنین مشکلاتی از قبیل راحت نبودن فضای باشگاه، عدم رعایت بهداشت و شلوغی در باشگاه های ورزشی باعث شده بسیاری از مردم باشگاه ورزشی خانگی را به ورزش کردن در باشگاه ترجیح بدهند.

شما با داشتن باشگاه خانگی بدنسازی، زمان خود را مدیریت می کنید، از ترافیک و تردد پردردسر به دور هستید، محدودیتی در انجام حرکات ورزشی ندارید و از آزادی عمل بیشتری برخوردار هستید، تمرکز شما بیشتر است و در فضای باشگاه خانگی علاوه بر داشتن راحتی، حریم خصوصی خود را حفظ میکنید و رضایت بیشتری از تمرینات ورزشی دارید. در یک باشگاه بدنسازی خانگی همه چیز طبق سلیقه خودتان طراحی میشود و میتوانید در حین تمرین، موسیقی مورد علاقه خود را پخش می کنید.

تجهیز باشگاه ورزشی خانگی با توجه به هزینه هایی که پرداخت میکنید، این مزیت را دارد که این هزینه ها فقط یک بار پرداخت میشود و شما میتوانید تا هر زمانی که بخواهید باشگاه بدنسازی خود را داشته باشید و در واقع این هزینه ها به نوعی سرمایه گذاری برای سلامتی و تناسب اندام شما است.

در ابتدا باید فضای مناسب جهت تجهیز باشگاه خانگی را با توجه به دستگاه های بدنسازی که قصد خرید آنها را دارید در نظر بگیرید. علاوه بر آن فضایی را برای باشگاه خود انتخاب کنید که دارای نور و تهویه مناسب باشد زیرا نور آفتاب طبیعی باعث سرزندگی و شادی شما در حین انجام تمرینات ورزشی می شود و به شما انگیزه بیشتری برای انجام تمرینات می‌دهد .به این نکته توجه داشته باشید که بهتر است فضای باشگاه شما دارای  سقف بلند باشد تا قرار دادن دستگاه های بدنسازی که ارتفاع زیادی دارند باعث ایجاد مشکل نشوند.

پس از مشخص کردن فضای باشگاه خانگی خود میتوانید نسبت به خرید تجهیزات باشگاهی اقدام کنید. تجهیزات ضروری و مورد نیاز یک باشگاه بدنسازی خانگی دستگاه های هوازی مانند تردمیل، دوچرخه ثابت و الپتیکال میباشند و دستگاه های قدرتی را که شامل دستگاه پرس سینه، دستگاه پشت پا و جلوپا، دستگاه جلوبازو و پشت بازو و دستگاه زیربغل (لت) میشود، میتوانید با سلیقه خود و با توجه به نوع تمرینات ورزشی خود انتخاب کنید.

اگر دویدن یا پیاده روی ورزش مورد علاقه شما می‌باشد و نمیتوانید یا نمیخواهید بیرون بروید، میتوانید با استفاده از تردمیل مناسب در باشگاه خانگی خود لذت پیاده روی یا دویدن را تجربه کنید و علاوه بر آن کاهش وزن و تناسب اندام خود را مشاهده کنید. الپتیکال از دیگر دستگاه های هوازی است که به سلامتی مفاصل شما کمک میکند و باعث درگیر شدن تمامی عضلات بدنتان میشود. داشتن یک دوچرخه ثابت ایستاده یا نشسته در کنار این دستگاه های هوازی، تجربه ای جدید از دوچرخه سواری را به شما هدیه میدهد که با تقویت عضلات پا، کمترین فشار را به زانوهای شما وارد می کند.
در کنار ورزش های هوازی بهتر است دمبل هایی با وزن های مختلف و هالترهایی با طول مختلف جهت انجام تمرینات ورزشی خود خریداری کنید.

داشتن یک نیمکت مناسب نیز از وسایل اساسی باشگاه میباشد که می توان به وسیله آن گستره زیادی از تمرینات ورزشی را انجام داد.

در کنار این تجهیزات میتوانید باشگاه خود را با دستگاه های قدرتی کاربردی نام برده شده که به طور مشخص بر روی تقویت یک عضله کار میکنند نیز تجهیز کنید و باشگاه را به خانه خود ببرید.