بلاگ

ورزش در خانه یا باشگاه؟!

ورزش خانگی یا باشگاهی

با ورزش کردن در خانه برنامه ای تنظیم شده و استراحت متناسب با آن را خواهید داشت. همچنین نیازی به پرداخت هزینه ثبت نام در باشگاه نخواهید داشت و از ترافیک مسیر رفت و برگشت به باشگاه، تغییرات آب و هوایی، ابتلا به‌ ویروس کرونا، آلودگی محیط و … در امان خواهید بود.

اکثر افراد، ورزش بدنسازی را به معنی رفتن به باشگاه بدنسازی و انجام تمرینات ورزشی در باشگاه دانسته و تصور می‌کنند که داشتن اندامی متناسب و برنامه بدنسازی در خانه امکان ندارد. برای داشتن اندامی ایده آل و خوش فرم، همیشه نیاز به‌ هزینه های بسیار نیست. لازمه ی این موضوع، داشتن اراده قوی است. پس در فضای گرم و ایمن خانه هم  با تعهد و انگیزه ای بالا میتوانید به انجام‌ تمرینات‌ ورزشی بپردازید.

انجام تمرینات قدرتی در بدنسازی نیز با عضله سازی و افزایش قدرت بدنی، تعداد سلول‌های ایمنی که به محافظت از بدن در برابر عفونت‌ها کمک می‌کنند را افرایش می‌دهد و بدن را از خطر عفونت ریه محافظت میکند. به عبارت دیگر با خرید دستگاه های بدنسازی قدرتی‌ در منزل یا باشگاه خانگی خود، در برابر بیماری ها مصون میمانید و همچنین سطح سلامت روحی ‌و‌ جسمی خود را بالا میبرید.

انجام تمرینات بدنسازی در باشگاه، با گذر سریع جلسات تمرینی همراه است اما برای ورزش در خانه، قطعا زمان بیشتری خواهید داشت. همچنین زمانی که در ترافیک یا مسیر رفت و آمد به باشگاه صرف میشود، با ورزش در خانه از آن زمان برای انجام تمرینات بدنسازی بیشتر استفاده خواهید کرد.

با تمرین در خانه و داشتن باشگاه خانگی خود، آلودگی هوا، سرما یا برف و باران باعث عقب ماندن از انجام‌ تمرینات در باشگاه نخواهد شد. با انجام تمرینات بدنسازی در خانه، به محض تمام شدن تمرین، وعده غذایی بعد از ورزش خود را تهیه میکنید.

دستگاه های خانگی و باشگاهی از نظر طراحی و عملکرد، تفاوت ها و شباهت هایی با هم دارند که مشخص ترین آنها، محل استفاده از آن ها است؛ اگرچه میتوان از دستگاه های باشگاهی در صورت داشتن فضای مناسب در خانه نیز استفاده کرد.

دستگاه های بدنسازی خانگی در خانه و باشگاه خانگی یا هوم جیم و دستگاه های بدنسازی باشگاهی، با ویژگی های منحصر به فرد، برای استفاده در باشگاه و افراد حرفه ای استفاده می شود که حجم تمرینات بالایی دارند و ظرفیت دستگاه های باشگاهی نیز بیشتر است.