بلاگ

ورزش های خانگی در دوران قرنطینه

دستگاه ورزش خانگی

متاسفانه این روزها با وجود این ویروس جدید ، افراد می بایست در قرنطینه خانگی بوده و فاصله اجتماعی را رعایت کنند. بر این اساس رفتن به باشگاه های ورزشی برای افرادی که قبلا ورزش می کردند و کار با دستگاه های بدنسازی، مقدور نیست. از سوی دیگر افرادی که در روزهای عادی ورزش نمی کردند اما حداقل فعالیت را که شامل پیاده روی، خرید روزانه، تعمیر وسایل و …. را نیز داشتند، اکنون فعالیت آنها به حداقل رسیده است. بنابراین فعالیت بدنی در تمامی افراد کاهش یافته است. می توان در جبران این کاهش فعالیت از دستگاه ورزش خانگی استفاده کرد.

این امر موجب کاهش انرژی مصرفی در افراد می شود.با توجه به این که افراد در قرنطینه خانگی قرار دارند، بیشتر به مواد غذایی دسترسی دارند و میل به غذا خوردن در آنها افزایش می یابد. در نتیجه این امر باعث افزایش وزن و چاقی خواهد شد ، همچنین بی تحرکی می تواند به سیستم عصبی و دستگاه گوارش آسیب بزند. این عوامل در طولانی مدت می توانند برای افراد مشکلات متعددی را ایجاد کنند . بر همین اساس رعایت اصول تغذیه ای و انجام تمرینات مناسب در منزل می تواند نقش مهمی را در سلامت جسمانی و روانی افراد در دوران قرنطینه داشته باشد.

برای اصول تغذیه در دوران قرنطینه،  ابتدا افراد باید عادت های غذایی اشتباه خود را ترک کنند و با رعایت برخی توصیه های غذایی سلامت خود را حفظ نماید.

در بخش فعالیت بدنی با توجه به این شرایط و اوضاع افراد می توانند یک برنامه تمرینی متناسب با ویژگی های خود در منزل را طراحی کنند و در خانه فعالیت بدنی داشته باشند. بهترین دستگاه ورزشی برای این افراد وسایل بدنسازی و ورزشی است که به سادگی قابل استفاده و قابل حمل باشد. این دستگاه های ورزشی در هر منزلی قابل استفاده است.

دستگاه های ورزشی خانگی واندرکوراسمارت و واندرکور2  به شکلی طراحی شده است که حتی در اتاقی کوچک نیز جای می‌گیرد و می‌توان از آن برای تقویت عضلات بدن در زمانی کوتاه استفاده کرد. همچنین این کالا کیفیت ساخت خوبی دارد و افرادی تا وزن 120 کیلوگرم نیز می‌توانند از آن استفاده کنند.

سری وسایل بدنسازی خانگی Wonder Core با تمرکز بر تقویت عضلات شکمی تولید شده‌اند؛ ولی می‌توان از آن‌ها برای تقویت دیگر گروه‌های عضلانی نیز بهره برد. طراحی محصول به‌صورت قابل‌تنظیم است و ‌می‌توان میزان سختی را برحسب قدرت بدنی و قد تنظیم کرد.

این دستگاه های ورزشی شامل دو محصول واندرکور اسمارت و واندرکور2  می باشد که هر کدام برای انجام حرکات ورزشی مختلف طراحی و ساخته شده است.

از جمله حرکات مختلفی که با دستگاه ورزشی خانگی  Wonder Core II قابل‌اجرا هستند، می‌توان به درازنشست، شنا، مسگری نشسته و… اشاره کرد که باعث تقویت عضلات شکم، پشت و دیگر گروه‌های عضلانی می‌شوند. قسمت نشیمنگاه، فوم داخلی دارد و همچنین روی میله‌های دستگاه نیز از فوم استفاده شده است تا در زمان استفاده بتوان راحتی بیشتری را تجربه کرد. دو عدد بند کشی نیز برای دستگاه در نظر گرفته‌‌اند تا در زمان ورزش بتوان عضلات دست را نیز درگیر کرد و به تقویت آن‌ها پرداخت.

دستگاه بدنسازی خانگی واندر کور2، با طراحی و ساختاری که دارد، یکی از گزینه‌های خوب موجود برای کسانی است که زمان کافی برای ورزش‌کردن ندارند؛ ولی درعین‌حال می‌خواهند بدنی سالم و قوی داشته باشند. و همچنین در این شرایط گزینه ی خوبی برای ورزش کردن در خانه می باشد.

با استفاده از دستگاه تناسب اندام واندرکور اسمارت می توانید انواع تمرین های ورزشی شامل شنا، دراز نشست و سایر حرکات ورزشی مثل پل زدن، جلو بازو ساعد ، پشت بازو ، ضربات قیچی و پادوچرخه ، شکم دو زانو را به خوبی انجام دهید. این دستگاه را نیز برای لاغری شکم و پهلو نیز می توانید استفاده کنید.

دستگاه واندر کور اسمارت دارای پیچی در طرفین می باشد که می توانید میزان سختی تمرینات را به دلخواه تنظیم کنید. زیرپایی که در این دستگاه تناسب اندام به کاربرده شده از جنس فوم بوده و از فشار بیش از حد به پای شما جلوگیری میکند. روی تخته این دستگاه ورزشی از چرم مصنوعی تشکیل شده که دوام بالایی در برابر سایش و پوسیدگی دارد. تا در نهایت شما بتوانید از آن به شکلی مطلوب و در طولانی مدت استفاده کنید.

با استفاده از سری دستگاه های بدن‌سازی  Wonder Core خانه ی شما تبدیل به باشگاه ورزشی برای همه سنین خانه خواهد شد.

ورزش مناسب در شرایطی همچون شرایط فعلی که باید در خانه ماند، نه‌تنها برای بهبود شرایط ایمنی بدن، بلکه برای بهبود شرایط قلبی عروقی، کاهش وزن، بهبود سیستم‌های ریوی و همچنین سلامت روان نیاز است. همانطور که می‌دانید بیماری‌ها، استرس زیادی را بر جامعه وارد می‌کنند و یکی از راه‌های مقابله با استرس، انجام ورزش مناسب است پس بهتر است که با استفاده از این دستگاه های واندرکور در خانه ورزش کنیم و در خانه بمانیم.

 

 

دستگاه ورزش خانگی دستگاه ورزش خانگی