بلاگ

ورزش هوازی با دستگاه پله

دستگاه پله

پله نوردی، یکی از پرفشار ترین حرکات ورزشی است که باعث چربی سوزی می شود؛ همچنین برای تقویت ماهیچه های نیم تنه پایین بدن مثل ران، زانو و ماهیچه  باسن و کمر نقش بسزایی دارد. در عین حال نمیتوان از تاثیر آن بر روی ریه ها و قلب و اندام های داخلی غافل شد.

پله نوردی یک ورزش منحصربفرد میباشد که میتواند در دراز مدت تاثیر فوق العاده مثبتی بر روی سلامتی تان بگذارد.

مطالعات بسیاری از متخصصین سلامت جهان نشان میدهد که پله نوردی مرگ و میر را 33 درصد کاهش میدهد. همچنین 7 دقیقه پله نوردی، خطر حملات قلبی را به نصف کاهش می دهد. اضطراب و فشار روانی و افسردگی را کم می کند و به تناسب زمانی که برای این ورزش هوازی می شود، کالری بیشتری می سوزاند.

برخی افراد بر این باور هستند که پله نوردی برای سلامت زانو مضر است. باید در نظر داشته باشید که تنها پایین آمدن از پله با توجه به اینکه تمام وزن بدن بر روی مفاصل است، ضرر دارد ولی بالا رفتن ازآن نه تنها باعث آسیب نمی شود بلکه عضلات پا را تقویت کرده و باعث کاهش فشار بر روی مفاص زانو می گردد.

در هنگام گام برداشتن از توجه داشته باشید که شکم را جلو ندهید و با حالت صاف بر روی پله گام بردارید.

امروزه جاهای بسیار زیادی است که میتوانید در آنجا پله پیدا کنید اما استاندارد بودن ارتفاع آنها حائز اهمیت هستند تا آسیبی به مفاصل زانو نزند. همچنین آلودگی، گرم بودن و یا سرد بودن هوا، نیز مهم است. گروه صنایع ورزشی ارکیدمهر بر آن شده است تا با معرفی دستگاه پله برند تایوانی اینتنزا که نسبت به برخی از دستگاه های پله دیگر از از امکانات و استاندارد و کیفیت بهتری برخوردار است، سلامت و شادابی را به ورزشکاران هدیه دهد.

زیبایی ظاهری و کیفیت بالای این محصول، طرفداران زیادی را جلب کرده است. برنامه ورزشکاران برروی دستگاه پله اینتنزا ثبت و ذخیره می شود. ضربان قلب، تعداد گام ها بر روی پله، سرعت و میزان کالری مصرفی و  …. نمایش داده می شود. شیب این پله قابل تغییر است و بر روی کالری سوزی تاثیر بسزایی دارد. میتوان بر روی این پله، حرکات ورزشی دیگری برای فیله کمر، پهلوها و غیره همزمان با ورزش هوازی انجام داد.

 

تمامی قطعات بکار رفته در دستگاه ساخت کشور تایوان میباشد، دارای گواهینامه و تاییدیه بین المللی است که به ترجمه اداره مترجمین قوه قضاییه کشور رسیده است، همچنین تمامی تست ها برای زاویه بندی دقیق و دامنه حرکتی کامل را دارد.

اسکالیت(کلایمبر) برند اینتنزا دارای دستگیره های ساکن (ergonomic) است که به گونه ای طراحی شده اند تا بیشترین راحتی را برای کاربر به همراه داشته باشند. همچنین سنسور ضربان قلب روی دسته این پله تعبیه شده است. دارای کلید های لمسی برای دسترسی راحت تر به برنامه ها و مانیتور پله باشگاهی میباشد و قابلیت خواندن اطلاعات در چهارچوب صفحه حین تمرین را دارد. این دستگاه 6 برنامه تمرینی متنوع همراه با سیستم HRC – USER و سیستم کنترل ضربان قلب از راه دور و 3 مدل برنامه هدف : زمان (1-99 دقیقه) – مسافت (1.0 – 999.9 طبقه) – کالری (10-9999) کیلوکالری را به کاربر ارائه میدهد.

فضای تمرین کردن روی پله برقی برای راحتی و آسایش ورزشکار، جادار و با ظاهری زیبا طراحی شده است. کاربر میتواند برای دو منظور می تواند تمرین سفارشی برای خود تعریف نماید :

تمرینات مربوط به بازه ضربان قلب و همچنین سطح قدرت دستگاه (میزان سفتی) که با اتصال USB می تواند آنها را ذخیره نماید. هنگامی که USB به دستگاه متصل میشود،

کاربر قادر خواهد بود تا برخی تنظیمات را برای خود سفارشی نماید : واحد های اندازه گیری، سن، جنسیت، وزن، تنظیمات صدای دستگاه. از این پس به محض اتصال مجدد USB دستگاه همان تنظیمات را برای کاربر درنظر خواهد گرفت.

 

جهت مشاهده مشخصات فنی دستگاه پله اینتنزا 550ci کلیک نمایید.

 

دستگاه پله

 

می توانید برای گرفتن نتیجه بهتر از روشهای مختلف برای تمرین روی پله باشگاهی استفاده کنید.

تمرینات را متنوع کنید. می توانید همانطور که روی پله برقی باشگاهی ایستاده اید، وزنه هایی را نیز در دست بگیرید. با این وزنه ها می توانید حرکت جلو بازو با دمبل،‌ پرس سرشانه با دمبل و یا نشر جانب با دمبل را انجام دهید. در واقع انجام چندین حرکت هم‌زمان باعث درگیر شدن بیشتر گروه‌های عضلانی شده و ضربان قلب را افزایش می‌دهد.

در یک برنامه ایده‌آل، 20 تا 30 دقیقه با پله ورزشی تمرین کنید. به این صورت که 10 دقیقه ابتدای حرکت را به گرم کردن بدن بپردازید تا قلب و عضلاتتان فعال شوند. سپس، 10 تا 15 دقیقه را به‌ صورت متناوب تمرین نمایید. سپش با نسبت 1:1 از حرکت شدید و استراحت – مثلاً 1 دقیقه فعالیت، 1 دقیقه استراحت – شروع کرده و درنهایت 5 تا 10 دقیقه سرد کنید.