بلاگ

ورزش هوازی به همراه رژیم غذایی برای افراد خیلی چاق

دستگاه بدنسازی هوازی

برای افراد دارای اضافه وزن که میخواهند به کاهش وزن و تناسب اندام برسند بهترین راه حل انجام ورزش های هوازی در کنار داشتن رژیم غذایی میباشد. ورزش های هوازی که می تواند با دستگاه بدنسازی هوازی انجام شود در کنار کاهش وزن، برنامه خواب را تصحیح  می کند و باعث ایجاد آرامش می شود. پس لازم است که حتما در برنامه خود تمرینات روزانه هوازی را قرار دهید.

برای ورزشکاران مبتدی سی دقیقه ورزش هوازی و پنج بار در هفته کافی میباشد که با گذشت زمان میتوانید آن را به چهل دقیقه و یا حتی بیشتر افزایش دهید. ورزش سبک هوازی، شیوه‌ای بسیار خوب برای بالا بردن ضربان قلب است که می‌تواند کالری‌های انباشته را بسوزاند.

یک جلسه تمرین هوازی 20 دقیقه‌ای، 2 تا 3 بار در هفته به شما کمک می‌کند تا فورا از شر وزن اضافی‌ خود خلاص شوید!

از بهترین ورزش های هوازی تمرین با دستگاه های بدنسازی هوازی میباشد. محبوب ترین دستگاه بدنسازی هوازی یعنی تردمیل پیاده روی را برای شما شبیه سازی میکند و کمک میکند تا چربی سوزی بالایی داشته باشید. همچنین میتوانید با استفاده از تردمیل، با تنظیم شیب یا تنظیم سرعت دویدن را نیز امتحان کنید و از حالت های مختلف تمرین لذت ببرید.

دوچرخه ثابت از دیگر دستگاه های بدنسازی هوازی بوده که با بالابردن ضربان قلب باعث میشود چربی های بدن به خصوص در قسمت شکم و پهلوها با سرعت و مقدار زیادی سوزانده شود و به تاندون ها و مفاصل شما فشار زیادی وارد نمیکند.شما میتوانید با دو دقیقه گرم کردن شروع کنید و در آخر با چند حرکت کششی تمام کنید.می توانید از دوچرخه ثابت نشسته و یا ایستاده استفاده کنید.

توجه داشته باشید که همراه ورزش های هوازی رژیم غذایی سالم و مناسب نیز ضروری است.به غیر از خوردن نوع مناسب غذا انتخاب زمان مناسب برای خوردن آن نیز مهم است.از خوردن شام بعد از ساعت 8 خودداری کنید.

خوردن میان وعده های خود را سازماندهی کنید. بیشترین افزایش وزن به خاطر میان وعده های ناسالمی است که استفاده میکنید پس سعی کنید آن را با خوراکی های سالم پر کنید. بیسکویت را جایگزین آجیل یا سالاد کنید و مصرف کافئین را تا حد ممکن کاهش دهید. تمام گروه های غذایی مانند میوه ها، سبزیجات، عدس، تخم مرغ و گوشت را به بخش رژیم غذایی خود اضافه کنید.

مورد بعدی که شما باید انجام دهید این است که از شر غذاهای سرخ شده و شکر از لیست خود خلاص شوید. این موارد متابولیسم شما را کاهش میدهد و کاهش وزن شما را متوقف می کند. نوشیدن چای سبز نیز به کاهش وزن کمک میکند. اگر در طول روز چای سبز بنوشید، سوخت و ساز بدن خود را افزایش میدهید و باعث میشود وزن خود را سریعتر کاهش بدهید.

اگر میخواهید در عرض یک ماه به سرعت وزن خود را کم کنید هر روز دو لیتر آب بنوشید.

این کار سموم را از بدن دفع میکند و هیدراته نگه میدارد.قبل از غذا حتما یک لیوان پر آب بنوشید، به این ترتیب کالری کمتری را مصرف میکنید و کمک میکند تا کمتر غذا بخورید.

قبل از تمرین میتوانید یک فنجان قهوه گرم بنوشید. البته باید بدون قند باشد. به یاد داشته باشید که همراه ورزش هوازی و رژیم غذایی واجب است که خواب کافی داشته باشید.

از رژیم های زود بازده پیروی نکنید و به یاد داشته باشید که همیشه باید در طولانی مدت سالم باشید و از بدن خود محافظت کنید.

کاهش وزن اصولی معمولاً هر هفته نیم تا یک کیلوگرم کاهش وزن متناسب است و ماهیانه 3 تا 5 کیلوگرم توصیه می شود.

نوشیدنی های سم زدا (دیتاکس) کمک می کنند تا سموم ذخیره شده در بدن و آب و سدیم اضافی از بدن دفع شوند. این کار سوخت و ساز بدن و سوزاندن کالری را سرعت می بخشد. شما می توانید بسته به نیاز بدنتان یکی از سم زداها را انتخاب کرده و به طور منظم به مدت یک ماه از آن استفاده کنید.