بلاگ

ورزش و لاغری شکم در زمانی‌ کوتاه

لاغری شکم

واندرکور اسمارت یک دستگاه ورزشی پیشرفته تناسب اندام برای لاغری شکم است که شما را در راه رسیدن به عضلات شکم قوی تر و سیکس‌ پک یاری می کند.

سیستم تمرینی واندرکور اسمارت به گونه ای طراحی شده است که تمرکز را بر روی عضلات فوقانی، میانی و تحتانی شکم و عضلات مورب شما قرار میدهد. واندرکور اسمارت یک لوازم جانبی تناسب اندام است که هیچ ورزشکاری نباید بدون آن باشد.

برای گرفتن بهترین نتیجه از ورزش با دستگاه‌ واندرکور اسمارت، لازم است در کنار استفاده منظم از آن رژیم غذایی مناسب را نیز داشته باشید.

این دستگاه تناسب اندام که با ابعاد کوچک، فضای زیادی را اشغال نمیکند به شما این امکان را می دهد تا انواع گروه های عضلانی، از جمله عضلات شکم فوقانی، میانی و تحتانی و عضلات مورب، ران ها، باسن، ساق پا، ساعد، سه سر و عضله دوسر را مورد هدف قرار دهید و تقویت کنید.

با واندرکور اسمارت میتوانید به راحتی در خانه یا حتی فضای باز ورزش کنید و از چربی های شکم خود خلاص شوید. برای داشتن شکمی صاف و عضلاتی قوی و زیبا میتوانید با انجام این تمرینات به نتایج عالی برسید.

کرانچ (دراز و نشست) تمرینی برای تقویت عضلات میانی است. برای شروع به پشت روی کفی دستگاه قرار بگیرید. زانوها را خم کنید و کف پاها را روی زمین قرار دهید.

دست هایتان را می توانید پشت گوش یا به صورت ضربدری روی سینه بگذارید. اما یادتان باشد که دستان خود را پشت سر قلاب نکنید، زیرا موجب آسیب به گردن می شود. حالا شکم را منقبض کرده و سر، شانه و قفسه سینه را به بالا و به سمت زانوهایتان هدایت کنید. درهنگام انجام حرکت، گردن خود را کشیده نگاه دارید و به سقف نگاه کنید. طراحی واندرکور به گونه ایست که هیچ قوسی در کمر ایجاد نخواهد شد و از آسیب های احتمالی به کمر و ستون فقرات جلوگیری خواهد کرد.

ضربات قیچی یکی از بهترین تمرینات برای هدف قرار دادن عضلات زیر شکم و راست شکمی حرکت ضربات قیچی است. واندرکور نیز در این حرکت با محدود کردن دامنه حرکتی مشخصا از بروز آسیب دیدگی به خصوص به ستون فقرات در ناحیه کمر جلوگیری می کند. برای شروع به پشت دراز بکشید. دستگاه را زیر پاهای خود قرار دهید به طوری که دستگیره ها دقیقا زیر ساق پا قرار بگیرند.سپس به آرامی با فشار پا سعی کنید یکی از دستگیره ها را به سمت پایین فشار دهید. همین حرکت را با پای دیگر تکرار کنید.

حرکت پا دوچرخه، تمرینی کامل برای تقویت عضلات راست شکمی، مورب داخلی و خارجی و چهار سر ران است. این حرکت انواع مختلفی دارد. برای اجرای آن به کمک واندکور، تنها نیاز به یک صندلی یا نیمکت خواهید داشت. برای اجرای این حرکت، روی صندلی نشسته و واندرکور را دقیقا زیر پاهای خود قرار دهید به طوری که دستگیره ها زیر کف پاها قرار گیرند. دست ها را کنار بدن و به صندلی تکیه دهید. سپس با فشار کف پا، دستگیره ها را یکی یکی به سمت زمین هدایت کنید.

شکم دو زانو – AB TUCK حرکتی مناسب برای تقویت عضلات راست شکمی و عضلات مایل شکمی و برای خم کننده های ران نیز کمک کننده هستند. برای اجرای این حرکت با کمک واندرکور به یک صندلی یا نیمکت نیاز خواهید داشت. ابتدا روی صندلی نشسته و واندرکور را زیر پاها قرار دهید به طوری که دقیقا کف پا روی دستگیره ها باشد.

دست ها کنار بدن باشد. به پشتی صندلی تکیه دهید. در حالی که پاها کاملا کنار هم قرار گرفته سعی کنید با فشار، دستگیره ها را همزمان به سمت پایین هدایت کنید. سپس به حالت اول بازگردید و دوباره حرکت را تکرار کنید.