بلاگ

وسیله ورزشی خانگی

وسیله ورزشی خانگی

متاسفانه این روزها با وجود ویروس کرونا، افراد می بایست در قرنطینه خانگی بوده و فاصله اجتماعی را رعایت کنند. بر این اساس برای افرادی که قبلا به باشگاه میرفتند و با دستگاه های بدنسازی تمرینات ورزشی انجام میدادند، ممکن است ورزش کردن سلامتی آنها را به خطر بیندازد. از سوی دیگر افرادی که در روزهای عادی ورزش نمی کردند اما حداقل فعالیت را که شامل پیاده روی، خرید روزانه، تعمیر وسایل و …. را نیز داشتند، اکنون فعالیت آنها به حداقل رسیده است.

ابزار ورزشی واندرکور اسمارت برای آب کردن شکم و پهلوها و همچنین عضله ای کردن شکم و دست و پا مناسب بوده که تحمل وزن 120 کیلوگرم را دارد. این دستگاه با داشتن دسته هایی از ابر نرم و روکش چرم راحتی را هنگام کار با این دستگاه ایجاد می کند . در اینجا تاثیر ورزش های لاغری با این وسیله را بررسی می کنیم.

طراحی مناسب وسیله ورزشی خانگی واندر کور اسمارت به شما کمک خواهد کرد تا بتوانید تمرینات ورزشی خود را روزانه و به طور منظم، در محیط های مختلف انجام دهید. این دستگاه دارای ابعادی مناسب است و فضای بسیار کمی را اشغال میکند، به طوری که از آن در محیط خانه میتوان استفاده کرد.

انجام حرکاتی مانند دراز و نشست، ضربات قیچی، پا دوچرخه و شکم دو زانو با واندرکور اسمارت برای لاغری شکم بسیار مؤثر هستند که با انجام این تمرینات ورزشی میتوانید تاثیر آن را بر لاغری قسمت های مختلف شکم به خصوص چربی های زیر شکم ببینید. به یاد داشته باشید که آب شدن چربی های شکم نیازمند داشتن رژیم غذایی ورزشی مناسب نیز هست.

ضربات قیچی یکی از بهترین تمرینات برای هدف قرار دادن عضلات زیر شکم و راست شکمی حرکت ضربات قیچی است. واندرکور نیز در این حرکت با محدود کردن دامنه حرکتی مشخصا از بروز آسیب دیدگی به خصوص به ستون فقرات در ناحیه کمر جلوگیری می کند.

برای شروع به پشت دراز بکشید. دستگاه را زیر پاهای خود قرار دهید به طوری که دستگیره ها دقیقا زیر ساق پا قرار بگیرند.سپس به آرامی با فشار پا سعی کنید یکی از دستگیره ها را به سمت پایین فشار دهید. همین حرکت را با پای دیگر تکرار کنید.

حرکت پا دوچرخه، تمرینی کامل برای عضلات راست شکمی، مورب داخلی و خارجی و چهار سر ران است. این حرکت انواع مختلفی دارد. برای اجرای آن به کمک واندکور، تنها نیاز به یک صندلی یا نیمکت خواهید داشت. برای اجرای این حرکت، روی صندلی نشسته و واندرکور را دقیقا زیر پاهای خود قرار دهید به طوری که دستگیره ها زیر کف پاها قرار گیرند. دست ها را کنار بدن و به صندلی تکیه دهید. سپس با فشار کف پا، دستگیره ها را یکی یکی به سمت زمین هدایت کنید.

شکم دو زانو – AB TUCK حرکتی مناسب برای تقویت عضلات راست شکمی و عضلات مایل شکمی و برای خم کننده های ران نیز کمک کننده هستند. برای اجرای این حرکت با کمک واندرکور به یک صندلی یا نیمکت نیاز خواهید داشت. ابتدا روی صندلی نشسته و واندرکور را زیر پاها قرار دهید به طوری که دقیقا کف پا روی دستگیره ها باشد. دست ها کنار بدن باشد. به پشتی صندلی تکیه دهید. در حالی که پاها کاملا کنار هم قرار گرفته سعی کنید با فشار، دستگیره ها را همزمان به سمت پایین هدایت کنید. سپس به حالت اول بازگردید و دوباره حرکت را تکرار کنید.