بلاگ

چربی سوزی در خانه با دستگاه اسکی فضایی

اسکی فضایی

الپتیکال یا همان اسکی فضایی یکی از دستگاه های بدنسازی هوازی است که دو دسته و پدال دارد و برای تمرین با این دستگاه شما فقط پاهایتان را روی پدال ها میگذارید و راه میروید. الپتیکال قابلیت تنظیم شیب، طول گام، مقاومت و سرعت را نیز دارد که با استفاده از این قابلیت ها بالا رفتن از پله ها، اسکی کردن، پیاده روی، صخره نوردی و دویدن را شبیه سازی میکند.

انجام تمرینات ورزشی با دستگاه بدنسازی هوازی مثل الپتیکال یا اسکی فضایی بی صدا و راحت است تا جایی که ممکن است شما بخواهید این دستگاه را برای خانه خود بخیرد و از مزایای بسیار الپتیکال لذت ببرید. مزایایی مانند ارائه یک تمرین پرشدت، ایجاد تعادل و حرکت طبیعی بدن، بالابردن ضربان قلب و بهبود بیماری های قلبی، ایجاد فشار کمتر روی زانوها، قوزک پا، ران و کمر، افزایش استقامت و نیروی بدنی، تقویت استخوان ها و بهبود تراکم استخوانی که از بروز بیماری های استخوانی و مفصلی، ضعیف شدن و شکستگی استخوان ها پیشگیری می کند،

درگیر کردن همزمان عضلات بالاتنه و پایین تنه که باعث چربی سوزی بیشتر و کاهش وزن میشود، سوزاندن چربی های شکم و عضلانی شدن آن، بهره مندی از پدال رو به عقب جهت تقویت عضلات ساق پا و همسترینگ. همچنین تمرین با الپتیکال تقریبا 400 کالری در عرض 30 دقیقه میسوزاند.

علاوه بر اینها، بهترین و راحت ترین راه تقویت عضلات همسترینگ یا عضلات چهار سر ران تمرین با دستگاه اسکی فضایی است؛ زیرا تاثیر تمرین با الپتیکال که این عضلات را درگیر میکند، در مقایسه با ورزش های دیگری مانند دویدن و دوچرخه سواری که همین عضلات را تحت تاثیر قرار میدهند بسیار بیشتر است.

یکی از مشکلات ورزش هایی مثل دویدن این است که عضلات باسن و ران بیرونی را به خوبی درگیر نمیکند و ضعیف تر از سایر عضلات پا میشوند. شما میتوانید با استفاده مکرر از دستگاه الپتیکال بهترین روش برای جلوگیری از بروز این ناهماهنگی عضلانی را انتخاب کنید.

افرادی که در مفصل ران یا رباط صلیبی قدامی خود دچار مشکل یا آسیب دیدگی شده اند با تمرین با دستگاه الپتیکال می توانند به راحتی از تجربه پیاده روی یا دویدن لذت ببرند. از آنجایی که الپتیکال تاثیر به سزایی در بهبود حرکات طبیعی مفاصل ران دارد و تاثیر آن از پیاده روی نیز بیشتر است، بسیاری از متخصصان تمرین با الپتیکال را به افرادی که عمل جراحی ترمیم مفاصل ران و پاها را انجام داده اند توصیه میکنند.

یکی از دستگاه های الپتیکال با کیفیت الپتیکال اینتنزا میباشد. هنگام تمرین با این الپتیکال دوکاره، اگر شیب را اعمال نکنید اسکی کردن را برای شما شبیه سازی میکند و در حالت شیب دار مانند یک دستگاه پله برقی (اسکالیت) عمل میکند. این الپتیکال با قابلیت اتصال headphone این امکان را به شما می‌دهد که دقیقا آنچه را که دوست دارید انجام دهید. تنها کاری که لازم است انجام بدهید این است که برنامه تمرین خود را به دستگاه بدهید و درحین تمرین با الپتیکال کتاب صوتی یا موسیقی مورد علاقه را گوش دهید یا فیلم تماشا کنید.

الپتیکال برند اینتنزا دارای 40 سطح مقاومت میباشد و تا 180 کیلوگرم وزن استفاده کننده از دستگاه را تحمل میکند. برای فعال سازی و راه اندازی دستگاهی نیازی به پدال زدن شما نیست.

دارای سیستم صرفه جویی در مصرف انرژی و سیستم عیب یاب هوشمند میباشد و به علت اینکه برند اینتنزا دوستدار محیط زیست میباشد، کاملا ارگونومیک طراحی شده است. دارای برنامه های از پیش تعیین شده مانند تست آمادگی جسمانی میباشد و کالری، سرعت، ضربان قلب، مسافت، سطح مقاومت و خلاصه تمرینات انجام شده شما را نمایش میدهد. همچنین دارای تسمه مکانیکی میباشد که باعث نرمی بیشتر پدال ها و ایجاد صدای کمتر شده که در نتیجه کاهش هزینه تعمیرات را در پی دارد.