بلاگ

چگونگی عملکرد تردمیل

خرید تردمیل

امروز در این مطلب چگونگی عملکرد تردمیل را بررسی می کنیم و اینکه چه نکاتی برای خرید تردمیل و نگهداری تردمیل لازم است رعایت شود.

در بحث تردمیل باشگاهی و خانگی یکی ازاصلی ترین و مهمترین بخش های دستگاه، برد تغذیه تردمیل یا درایو برد تردمیل میباشد که وظیفه هماهنگی بین اجزا و قطعات الکترونیکی مانند موتور و شیب برقی دستگاه را دارد و درواقع کلیه عملکردهای تردمیل ازطریق این قطعه انجام میپذیرد.

هنگامیکه تردمیل را روشن میکنید و دکمه استارت را فشار می دهید با ارسال یک سیگنال از صفحه نمایش تردمیل یا صفحه مانیتور تردمیل به برد تغذیه تردمیل، موتور عمل کرده و با حداقل سرعت شروع به حرکت میکند.

ازوظایف مهم برد تغذیه تردمیل ارسال ولتاژ مورد نظر به موتور و راه اندازی آ ن است که این عمل از طریق کلید سرعت روی صفحه مانیتور تردمیل امکانپذیر است و از طریق سنسور موتور تردمیل، میزان افزایش و کاهش سرعت موتور تردمیل قابل تشخیص است.

یکی از مهمترین نکات در مورد استفاده از تردمیل نحوه روغنکاری تسمه دونده تردمیل میباشد ( در برخی از مدلهای جدید و مدرن، تسمه دونده نیازی به روغنکاری ندارد که مدلهای سری T550 برند اینتنزا، تردمیل T550 اینتنزا، از این دسته هستند).

تسمه دونده تردمیل درعملکرد مناسب موتور و برد تغذیه نقش مهمی دارد و برای روان ترعمل کردن تسمه دونده از روغنهای مخصوص (سیلیکون) استفاده میشود.

میزان و مدت روغنکاری تسمه دونده باید به نحوی باشد که همیشه یک لایه نازک از روغن بر روی تخته دونده تردمیل و زیر سطح تسمه موجود باشد.

بطور معمول برای هر 30ساعت استفاده مفید از تردمیل به اندازه 15 تا 20 میلی لیترروغن سیلیکون لازم است در زیر تسمه ریخته شود، در غیر اینصورت به دلیل اصطکاک تسمه و تخته دونده و همچنین ایجاد حرارت و مقاومت منفی باعث سوختگی سریع بردتغذیه تردمیل یا موتور تردمیل میشود.

لازم به ذکراست برای بهتر عمل کردن تردمیل و همچنین عمر طولانی تر موتور و بردتغذیه ابتدا دستگاه را استارت کنید و پس ازحرکت تسمه برروی دستگاه قرار بگیرید .

مطالبی که در بالا بیان شد جهت دانستن چونگی کار تردمیل و همچنین نگهداری تردمیل بیان شده و رعایت موارد ذکر شده باعث بالا رفتن عمر تردمیل می شود.