بلاگ

کرپی فرمان دوچرخه Crankbrothers Iodine 3

کرپی دوچرخه

کرپی قطعه‌ای است که فرمان دوچرخه شما را به بدنه متصل می‌کند. کرپی بلندتر یا کوتاهتر اجازه می‌دهد که زاویه نشستن را کمی تنظیم کنید. معمولا نیازی به تعویض کرپی نیست، هرچند که در برخی انواع کرپی، با یک پیچ می‌شود زاویه آن را تغییر داد و فرمان را کمی بالاتر یا نزدیک تر آورد. کرپی فرمان، از جوش دادن دو میله یا به شکل یکپارچه ساخته می شود. کرپی در دوچرخه کوهستانی با زاویه رو به بالا می باشد که باعث بیشتر شدن کنترل دوچرخه سوار می گردد . دو نوع کرپی در بازار موجود می باشد که به صورت کرپی قابل تنظیم و کرپی ثابت است. همچنین دو پیچ دارد که یکی کرپی را به دو شاخه جلو وصل می کند و دیگری نگهداری میله فرمان است. همچنین انتقال دهنده نیرو بین فرمان و دو شاخ که مانند دو ضلع یک زاویه است.

در دوچرخه های كورسی اين زاويه حاده و در دوچرخه های كوهستان ،منفرجه است. ارتفاع و طول کرپی دوچرخه، رابطه تنگاتنگی با میزان عقب یا جلو بودن زین دارد. با این وجود، این اندازه‌ها را نمی‌توان زیاد تغییر داد و معمولاً تنظیم آن‌ها به میزان انعطاف پذیری بدن بستگی دارد. با این همه، مطالعات رابطه نزدیکی میان انعطاف بالاتنه و طول انگشتان را نشان داده‌اند.
وضعیت قرارگرفتن ورزشکار حرفه‌ای روی دوچرخه به نحوی است که برای آن باید از قاعده «به اندازه طول سه انگشت» استفاده کرد. یعنی فاصله بین سطح بالایی پایه فرمان و پایه کرپی باید به اندازه ارتفاع سه انگشت باشد، نه بیش‌تر و نه کم‌تر!

برای خانم‌ها این ارتفاع می تواند به اندازه دو انگشت باشد. برای افراد سالخورده (به‌دلیل انعطاف بدنی کم‌تر)، کسانی که طولانی مدت دوچرخه سواری می کنند یا سایکل توریست‌ها که در مسافت‌های طولانی بین شهرها رکاب می زنند، قاعده تنظیم ارتفاع به اندازه چهار انگشت و حتی در موارد خاص به ارتفاع پنج انگشت خواهد بود.

کرپی IODINE 3 از شرکت CRANK BROTHERS با کیفیت ساخت عالی و وزن سبک برای انواع مختلف دوچرخه مورد استفاده می باشد. مدل چهار پیچ ساخته شده و با دو پیچ آلن خور به لوله ی دو شاخ بسته می شود. نمونه ای عالی برای سبک های مختلف دوچرخه سواری است. همچنین مخصوص رشته Allmountain و کوهستان می باشد.

شرکت آمریکایی کرانک برادرز در سال 2000 تاسيس شد و در زمینه لوازم جانبی دوچرخه فعالیت خود را آغاز کرد. این شرکت به خاطر نوآوري هاي خاص خود در طراحي محصولات، شهرت يافته و توانسته طرح های زیادی را در این سال ها از آن خود کند.

خط تولید کرانک برادرز، تجربه کامل افرادی است که طی 10 سال گذشته هر روز با هم با سوارکاران حرفه ای و مکانیک از بهترین تیم های جهان کار کرده اند. مواد پیشرفته، طراحی نو آورانه، تمام یکپارچگی و میراث این شرکت است که پاسخ به تقاضاهای برندگان مسابقات را فراهم می کند.

وزن این کرپی 147 گرم و طول آن 6.5 سانتی متر می باشد. شیب 6 درجه این کرپی به رایدر کمک می کند که کمتر خم شود و با مشکل کمردرد مواجه نشود.

نوشته های مشابه