دسته‌بندی نشده

بدنسازی با دستگاه پرس سینه

دستگاه پرس سینه

جرج هاکنشمیت کشتی گیر روسی در سال 1899 داستان پرس سینه را آغاز کرد. هاکنشمیت که با نام شیر روسی معروف بود، از این حرکت برای آمادگی در مسابقات کشتی بهره می برد. یکی‌ از این حرکات ابدایی او حرکتی‌ بود که او ابتدا در موقعیت “ پل “ که اصطلاحی رایج در کشتی‌ می‌باشد قرار میگرفت و سپس با گرفتن یک هالتر و پرس کردن آن به سمت سینه حرکت را انجام میداد.

بدون شک پرس سینه، یکی از دوست داشتنی حرکات در بین بدنسازان است و یکی از دستگاه های پر کاربرد در بین دستگاه های بدنسازی است. پر سینه میزان قدرت بالاتنه را نشان می دهد. عضلات سینه، در زیبایی فیزیک بدن نقش عمده ای دارند. به همین علت با سه مدل پرس مختلف روی آنها کار می‌کنند.

پرس سینه، پرس بالا سینه و پرس زیر سینه . حرکات پرس سینه معمولا بیشتر با هالتر و دمبل انجام می‌شود اما تمرین با دستگاه، ثبات، تمرکز و ایمنی بالاتری را فراهم می‌کند که باعت ایجاد فشار مناسبتری روی عضلات سینه، سرشانه و عضلات پشت بازو می‌شود. تمرین با دستگاه به جهت ایمنی و ضریب خطای کمتر برای افراد مبتدی وپیشرفته بیشتر توصیه می‌شود.

در ابتدا، ارتفاع صندلی دستگاه را متناسب با فیزیک خود تنظیم کرده و این موارد را به خاطر داشته باشید. اگر دستان شما به حالت کشیده و کاملا عمود بر بدنتان باشد این حرکت پرس سینه خواهد بود اما اگر دستان شما با حالت کشیده متمایل به بالای بدنتان باشد، پرس بالا سینه و اگر متمایل به پایین بدن باشد، پرس زیر سینه انجام خواهد شد.

دستگاه پرس سینه نشسته همگرا برند پاناتا مدل 1SC034 ساخت ایتالیا بوده و دارای گارانتی ارکیدمهر ( نماینده پاناتا در ایران) است. این گارانتی شامل 10 سال گارانتی شاسی، 2 سال گارانتی کابل، 3 سال گارانتی وزنه، 3 سال گارانتی قرقره، 3 سال گارانتی قطعات مکانیکی و 5 سال خدمات پس از فروش است.

جهت مشاهده مشخصات فنی این دستگاه پرس سینه روی تصویر دستگاه کلیک کنید.

 

دستگاه پرس سینه