بلاگ

آموزش بدنسازی با دستگاه بالا سینه

دستگاه بالاسینه

در این مقاله به آموزش بدنسازی با یکی از انواع دستگاه بدنسازی یعنی دستگاه بالاسینه و مزیت استفاده از این دستگاه در باشگاه خانگی و یا هوم جیم می پردازیم.

1- در هنگام تمرین روی دستگاه پرس بالاسینه میبایست فیله کمر کمی قوس داشته باشد و فاصله دستها از عرض شانه ها بیشتر باشد، سپس هالتر را گرفته و از قفل خارج کنید.
در حالتی که دست ها کشیده هستند، هالتر را بالای سینه نگه دارید، اینجا نقطه شروع میباشد.

2-اکنون باید نفس را به داخل کشیده، آرام هالتر را تا نقطه بالای سینه پایین ببرید، این کار میبایست با خم کردن دستها و بردن آرنج ها به سمت نیمکت بدنسازی انجام شود. حالا نفس خود را بیرون داده وبه کمک عضلات بالاسینه هالتر را به نقطه شروع برگردانید.

میبایست مطمئن شوید در تمام زمان تمرین، سینه را به سمت بالا نگه داشته اید و تیغه های سرشانه به نیمکت چسبیده باشند، زمانی که حرکت ها به پایان رسیدند هالتر را در حالت قفل قرار دهید، در صورت لزوم یک نفر هم در حین تمرین مراقب شما باشد.

اگر شما جزو افرادی هستید که شامل موارد زیر میشوید:

1-هربار صحبت از ورزش کردن پیش می آید به خود میگویید من زمان کافی برای رفتن به باشگاه را ندارم.
2-وقتی از سرکار برمیگردم به قدری خسته هستم که دیگر توانی برای رفتن به باشگاه را ندارم.
3-پرداخت هزینه مربی خصوصی و حق عضویت باشگاه آن هم برای مدت طولانی برای من هزینه مازاد دارد.

اگر چنین است بهترین گزینه برای شما تهیه یک دستگاه چندکاره ی سینه( حرکات پرس سینه و بالاسینه) میباشد که هم برای سطح سلامتی و هم برای کیفیت روزمره شما مفید میباشد.

با داشتن چنین دستگاهی در یک گوشه منزل دیگر هیچ بهانه ای برای ورزش نکردن شما باقی نمی ماند و با چند دستگاه بدنسازی دیگر می توانید یک باشگاه خانگی داشته باشید.