بلاگ

قطعات جانبی تردمیل

قطعات جانبی تردمیل

دستگاه تردمیل از بهترین دستگاه های هوازی در چن دسال اخیر بوده و بنا به استقبال زیاد خریداران، در اینجا به معرفی قطعات جانبی تردمیل و طول عمر هرکدام از آنها می پردازیم.

قطعات مهم و کلیدی دستگاه تردمیل شامل:

موتورتردمیل: موتور تردمیل از لحاظ فنی به دو دسته ی خانگی و باشگاهی تقسیم میشوند، موتورهای باشگاهی به دلیل شکل ساختاری عموما نسبت به مدلهای خانگی بسیارقوی تر میباشند و احتمال خرابی یا مستهلک شدنشان هم کمتر است.

اما موتور های خانگی به دلیل رعایت نکردن نکات نگهداری توسط مشتری، احتمال خرابی هایی همچون سوختن و نیم سوز شدن را دارند، موتورها از لحاظ  قدرت موتور ( اسب بخار) باهم تفاوت دارند که در هنگام خرید حتما میبایست به این نکته توجه کرد، وزن شخصی که قراراست از تردمیل باشگاهی یا خانگی استفاده کند باید با تحمل وزن موتور مطابقت داشته باشد، عدم توجه به این نکته باعث خرابی یا نیم سوز شدن موتورمیشود.

برد تغذیه تردمیل: قطعه ای که فرمان های دستگاه از طریق آن انجام میشود و غالبا به دلیل نوسانات برق در معرض آسیب میباشد.

مانیتور تردمیل: یا همان نمایشگر تردمیل که این قطعه مدله ای مختلفی دارند که در صورت خرابی امکان جایگزین کردنش با مدلهای مشابه وجود دارد.

تسمه دونده تردمیل: این قطعه به دلیل اینکه ورزشکار در حین تمرین تماس مستقیم با آن دارد و راه رفتن روی تسمه انجام میشود مصرفی ترین قطعه تردمیل میباشد که پس از تمام شدن طول عمر میبایست حتما تعویض شود وگرنه آسیب های جدی به مانیتور و برد دستگاه وارد میشود، تسمه ها در سایزها و کیفیت های مختلف موجود میباشند.

تخته دونده تردمیل: این قطعه نیز به دلیل راه رفتن روی آن در حین تمرین بسیار پر مصرف است و در صورت شکستگی یا ازبین رفتن لایه ی رویین تخته میبایست تعویض شود.

موتور شیب تردمیل: این موتور روی نوسانات برق بسیار حساس میباشد و همچنین استفاده نادرست از شیب دستگاه باعث خرابی چرخ دنده های موتور شیب میشود. موتور شیب ها در انواع مختلف موجود میباشد.

قابهای جانبی تردمیل: اکثرا از قابهای پلاستیکی در ساخت تردمیل استفاده میشود به دلیل سبک بودن آنها و استفاده نادرست از دستگاه امکان شکستگی قابها زیاد است.  قاب ها در شکل ها و ابعاد مختلفی وجود دارند.

سنسورهای ضربان قلب و کلیدهای تغییرات سرعت و شیب هم گاها به دلیل استفاده نادرست دچار شکستگی میشوند. این سنسورها از لحاظ ساختاری دستگاه ها شکلهای مختلفی دارند.

سنسور سرعت تردمیل: قطعه ای که  تعداد دور موتور را می شمارد و به دلیل ظریف بودن این قطعه احتمال خرابی آن نیز زیاد است. اکثر سنسورها با هم مشابه بوده و بجای هم می توانند استفاده شوند.