بلاگ

آب برنج را هرگز دور نریزید؛ آب برنج با پوست و مو چه می‌کند؟

آب برنج را هرگز دور نریزید؛ آب برنج با پوست و مو چه می‌کند؟

خواص آب برنج برای زیبایی و جوانی پوست و مو یکی از دلایل استفاده بسیار از آن در میان مردمان چین و ژاپن است. مردمانی که زیبایی و جوانی پوستشان شهرت جهانی دارد.

اگر به دنبال یک روش کاملا طبیعی برای مراقبت از پوست و موی تان هستید آب برنج بهترین گزینه است. این محلول شیری رنگ که از خیساندن یا جوشاندن برنج در آب به دست می‌آید یکی از شگفت انگیزترین رازهای حفظ سلامت پوست و مو است.

حفظ سلامت پوست
آب برنج به عنوان یک پاک کننده برای از بین بردن لک‌هایی که بر اثر صدمات نور خورشید و یا افزایش سن ایجاد شده بسیار مناسب شناخته شده است.

آب برنج شامل آنتی اکسیدان‌هایی از جمله ویتامین C، ویتامین A و ترکیبات فلاونوئیدی است که در به حداقل رساندن صدمات ناشی از تابش خورشید بر روی پوست بسیار تاثیر گذار هستند.

آب برنج حاوی میزان زیادی «اینوزیتول» است. اینوزیتول از خانواده ویتامین B است و خواص متعددی دارد. این عنصر مغذی به رشد سلول ها کمک می کند. در نتیجه پیری را از وجودتان دور می سازد. علاوه بر این اینوزیتول باعث افزایش جریان خون در رگ ها می شود. توجه داشته باشید که با مصرف آب برنج پوست صورتتان باطراوت تر و محکم تر شده و خاصیت ارتجاعی آن بیشتر می شود.

نشاسته موجود در آب برنج نیز به طور طبیعی دردرمان موارد زیر موثر است:

• درمان اگزما
• درمان آکنه
• تسکین التهابات پوستی
• کاهش قرمزی سطح پوست
• پاکسازی لک‌ها

حفظ سلامت مو‌ها
زمانی که مجله بین المللی Cosmetic Science تحقیقی روی خواص آب برنج انجام داد این محلول را یک نرم کننده و براق کننده مو معرفی کرد.
آب برنج به دلیل داشتن مواد مغذی می‌تواند در حفظ سلامت مو‌ها به ما کمک کند.
برای این که شاهد نتایج خاص آب برنج روی موهایتان باشید یک یا دو بار درهفته آن‌ها را با آب برنج سرد بشویید.