بلاگ

اهمیت باشگاه خانگی در ایام کرونا

باشگاه خانگی

در این ایام که شیوع بیماری کرونا باعث کاهش رفت و آمد و خصوصا ورزش کردن در باشگاه ها شده است برای کم کردن خطر ریسک ابتلا به بیماری لازم است تا کمتر در محل های پرجمعیت حضور پیدا کنیم. در این مطلب به شما کمک میکنیم تا یک باشگاه خصوصی برای خود در محل زندگیتان داشته باشید.

شما میتوانید با داشتن یک باشگاه خصوصی در مجتمع مسکونی یا منزل شخصی خود هر زمان از شبانه روز ورزش کنید و با توجه به شیوع بیماری کرونا با رعایت نکات بهداشتی از خطر مبتلا شدن به این بیماری در امان باشید.

باشگاه خصوصی این امکان را به شما میدهد تا در کنار اعضای خانواده یا دوستان ورزش کنید و در وقت خود صرفه جویی کنید. همچنین نیاز به پرداخت هزینه جهت رفت و آمد و استفاده از باشگاه های ورزشی ندارید. علاوه بر این میتوانید در حال انجام فعالیت های روزانه خود تحرک داشته باشید و کالری بسوزانید و با آزادی کامل در انتخاب موسیقی و لباس ورزشی خود به فعالیت بپردازید.

برای تجهیز یک باشگاه کوچک به دستگاه های بدنسازی نیاز دارید که شامل دستگاه های زیر میباشد:

دستگاه های هوازی مانند تردمیل که بهترین و محبوبترین دستگاه بدنسازی هوازی است و با استفاده از این دستگاه چربی سوزی بالایی خواهید داشت .

الپتیکال که ترکیبی از پیاده روی، دوچرخه سواری و اسکی است و با بالابردن ضربان قلب باعث فعالیت یکسان بالا تنه و پایین تنه میشود.

دوچرخه ایستاده که بسیار شبیه به دوچرخه سواری است به شما کمک میکند تا با درگیر شدن عضلات شکم چربی سوزی بالایی در این قسمت از بدن داشته باشید.

و دستگاه های دیگر مثل دستگاه فیله کمر که با کمک آن میتوانید عضلات پا و کمر خود را تقویت کنید و برای جلوگیری از کمردرد و درمان آن نیز مورد استفاده قرار میگیرد.

و دستگاه شکم که با تقویت عضلات شکم به تقویت عضلات پهلو نیز کمک میکند.