بلاگ

بانوان و بدنسازی (قسمت دوم)

بانوان و بدنسازی

آماده باشید
برای وعده های غذایی خود از پیش اقدام نمایید و چیزی از پیش مهیا کنید. به گونه ای آشپزی کنید که هرگاه از خانه بیرون می روید بتوانید مقداری غذا به همراه خود داشته باشید. شما نمی دانید که در طی روز چه اتفاق ها و کارهای پیش بینی نشده ای ممکن است رخ دهد. با خودتان مقداری مکمل، شکلات های پروتئینی و یا هر گونه دیگراز انواع مناسب غذایی به همراه داشته باشید. در این شرایط، زمانی که در طی روز بسیار گرسنه شده اید و به آشپزخانه خود دسترسی ندارید به سراغ فست فود ها و غذاهای آماده نمی روید.

خوب بخوابید
استراحت برای کاهش چربی و رسیدن به بدنی عضلانی بسیار مهم است . بی خوابی باعث افزایش سطح هورمون کورتیزول که هورمونی مخرب است گردیده و ریکاوری بدن دچار مشکل می شود. شب ها بین 6 تا 8 ساعت بخوابید.

تنوع داشته باشید
بسیاری از بدنسازان و افرادی که به باشگاه های بدنسازی می روند ممکن است دچار بی انگیزگی و بی حوصلگی در تمرینات شوند. برای جلوگیری از این مسئله حرکات جدید و متنوع را بکار بگیرید. اگر چه تغییر در برنامه ورزشی مهم است اما همواره دقت نمایید این تغییرات در مسیر کمک به تمرینات شما برای دستیابی به اهداف ورزشیتان باشد. از سوی دیگر به خاطر داشته باشید که منظور این نیست که هر هفته دائما برنامه تمرینی خود را تغییر دهید، بلکه نکته مورد نظر به یاد داشتن اهمیت بکارگیری حرکات متنوع در طی برنامه های بدنسازیتان برای جلوگیری از بی حوصلگی در تمرین است.

وزنه یا هوازی
برخی افراد معتقدند برای داشتن اندامی متناسب تنها تمرینات هوازی کافی است . باید بدانید که هوازی بدون تمرینات با وزنه اندام چاق شما را به اندامی باریکتر اما همچنان حاوی توده های چربی تبدیل می نماید. تمرینات مداوم بدنسازی به بهبود متابولیسم بدن کمک می نماید و اندامتان رفته رفته عضلانی تر می شود. هر چه عضله بیشتری در بدن داشته باشید کالری بیشتری نیز در طی روز می سوزانید. داشتن عضلات بیشتر و چربی کمتر به این معنی است که شما از بدنی سفت تر، قوی تر، و زیباتر برخوردار خواهید بود. بنابراین اگر تا کنون از تمرینات با وزنه صرف نظر کرده اید در این مورد بیشتر فکر کنید.

پشتکار داشته باشید
هیچ کدام از این نکات به شما کمکی نخواهد کرد اگر تمرینات مداوم نداشته باشید. هرچه که برای دستیابی به هدف خود تلاش کرده باشید و برای رسیدن به اندام ایده آل خود کوشیده باشید اگر به ورزش و تلاش خود ادامه ندهید و آن را رها نمایید به مرور زمان تناسب اندامتان را از دست می دهید.

تنظیم: نیلوفر مدائنی