بلاگ

بدنسازی با دستگاه هاگ پا

دستگاه هاگ پا قدرتی پاناتا مدل 1HP584

حرکت هاگ پا با ماشین یکی از بهترین حرکات پا در بدنسازی می باشد ، که تاثیر بسزایی در فرم دهی و حجم عضلات پا دارد.

عضلات اصلی درگیر در کار با این دستگاه بدنسازی، عضلات چهار سرهاگ پا است که باعث تقویت عضلات چهارسر ران و عضلات کشاله ران می شود. همچنین عضلات فرعی درگیر: عضلات همسترینگ ، عضلات سرینی و عضلات میانی بدن می باشد.

آموزش کار با دستگاه هاگ پا:

1. جهت انجام حرکت با دستگاه هاگ پا، به پشت بر روی دستگاه دراز بکشید.

2. قسمت کمر و نشیمنگاه خود را به پشتی تعبیه شده بر روی دستگاه بچسبانید و شانه ی خود را نیز زیر قسمت بالای دستگاه هاگ، قرار دهید.

3. پاها را کمی بیش از عرض شانه‌ باز کنید، کف پاهایتان را در جای پای دستگاه، مستحکم کنید. (برای این ورزش، کفش ورزشی مناسب داشته باشید تا ورزش کردن برایتان مفید واقع شود و از آسیب های احتمالی پیشگیری شود)

4. به هیچ عنوان پاها را قفل نکنید، این کار به مفاصل زانو آسیب می رسد.  این حالت ایستاده ، نقطه شروع حرکت است.

5. دست هایتان را در دو سمت دستگاه هاگ پا، که دستگیره های ان قرار دارد، گذاشته و ضامن را به آرامی و  با رعایت نکات ایمنی آزاد کنید.

6. دقت داشته باشید که تا زمانی که ران‌‌ها هم‌ سطح با زمین باشد ، به پایین حرکت کنید. (در این حالت زاویه ایجاد شده بین ساق و کشاله در حدود 90 درجه است.)

7. در زمان بالا آمدن پاها، نفس خود را کاملا خارج کنید و یک بازدم قوی داشته باشید،. سپس برای انجام مجدد این حرکت، وضعیت بدن خود را به قبل از شروع تمرین برگردانید و مراحل را تکرار کنید.

8. در طول انجام این حرکات، کمرتان را کاملا صاف نگه دارید و حتی می توانید از کمربند های ویژه بدنسازی استفاده کنید تا استحکام بیشتری پیدا کنید.

انجام تکنیک حرکت:

1. به صورتی بر روی دستگاه هاگ پا قرار بگیرید تا کمر شما به فوم دستگاه محکم شود .

2. سر خود را به سمت بالا نگه داشته و فاصله تقریبی میان کف پا ها، در حدود 20 سانتی متر باشد.

3. در اجرای این حرکت باید آهسته به سمت پایین حرکت کنید.

4. زمان برخواستن سعی کنید از میله و فنرهای تعبیه شده روی دستگاه کمک نگیرید.

5. در زمان انجام حرکت، پاها باید کاملا ثابت و بدون حرکت باشند. دقت داشته باشید در زمانی که در بالاترین نقطه روی دستگاه هستید، بر روی عضلات چهار سر، فشار زیادی  می آید و این فشار به مفاصل پا، رباط ها و همچنین تاندون ها آسیب های جدی وارد خواهد کرد.

 

دستگاه هاگ پا قدرتی پاناتا مدل 1HP584