بلاگ

بدنسازی در خانه با واندرکور اسمارت – بخش دوم

بدنسازی در خانه با واندرکور اسمارت

[kc_row use_container=”yes” force=”no” column_align=”middle” video_mute=”no” _id=”731220″][kc_column width=”12/12″ video_mute=”no” _id=”135952″][kc_column_text _id=”162023″]

دستگاه واندکور اسمارت یک دستگاه بدنسازی خانگی برای انجام تمرینات ورزشی در منزل بوده که برای افرادی که فرصت رفتن به باشگاه را ندارند و یا به هر دلیل نمی توانند ورزش بیرون از خانه را تجربه کنند مناسب است. در ادامه بخش اول این مطلب، انجام چند تمرین بدنسازی و ورزشی با این دستگاه آموزش داده می شود.

پشت بازو

اگر به دنبال حرکتی موثر برای خلاص شدن از شر چربی های پشت بازو هستید، پیشنهاد واندرکور به شما اجرای این حرکت است. ابتدا پشت به دستگاه، روی کفی دستگاه بنشینید. زانوها را خم کرده و کف پا را روی زمین قرار دهید. سپس دستگیره ها را بگیرید و سعی کنید به سمت پایین فشار دهید. قبل از این که مفصل آرنج کاملا صاف شود، دوباره به حالت شروع بازگردید و دوباره حرکت را تکرار کنید.

پشت بازو

ضربات قیچی

یکی از بهترین تمرینات برای هدف قرار دادن عضلات زیر شکم و راست شکمی حرکت ضربات قیچی است. واندرکور نیز در این حرکت با محدود کردن دامنه حرکتی مشخصا از بروز آسیب دیدگی به خصوص به ستون فقرات در ناحیه کمر جلوگیری می کند. برای شروع به پشت دراز بکشید. دستگاه را زیر پاهای خود قرار دهید به طوری که دستگیره ها دقیقا زیر ساق پا قرار بگیرند.سپس به آرامی با فشار پا سعی کنید یکی از دستگیره ها را به سمت پایین فشار دهید. همین حرکت را با پای دیگر تکرار کنید.

ضربات قیچی

پا دوچرخه

حرکت پا دوچرخه، تمرینی کامل برای تقویت عضلات راست شکمی، مورب داخلی و خارجی و چهار سر ران است. این حرکت انواع مختلفی دارد. برای اجرای آن به کمک واندکور، تنها نیاز به یک صندلی یا نیمکت خواهید داشت. برای اجرای این حرکت، روی صندلی نشسته و واندرکور را دقیقا زیر پاهای خود قرار دهید به طوری که دستگیره ها زیر کف پاها قرار گیرند. دست ها را کنار بدن و به صندلی تکیه دهید. سپس با فشار کف پا، دستگیره ها را یکی یکی به سمت زمین هدایت کنید.

پا دوچرخه

شکم دو زانو – AB TUCK

حرکتی مناسب برای تقویت عضلات راست شکمی و عضلات مایل شکمی و برای خم کننده های ران نیز کمک کننده هستند. برای اجرای این حرکت با کمک واندرکور به یک صندلی یا نیمکت نیاز خواهید داشت. ابتدا روی صندلی نشسته و واندرکور را زیر پاها قرار دهید به طوری که دقیقا کف پا روی دستگیره ها باشد.

دست ها کنار بدن باشد. به پشتی صندلی تکیه دهید. در حالی که پاها کاملا کنار هم قرار گرفته سعی کنید با فشار، دستگیره ها را همزمان به سمت پایین هدایت کنید. سپس به حالت اول بازگردید و دوباره حرکت را تکرار کنید.

شکم دوزانو

تهیه و تنظیم: نیلوفر مدائنی

[/kc_column_text][/kc_column][/kc_row]