بلاگ

به سادگی وزن خود را کنترل کنید .

به سادگی وزن خود را کنترل کنید .

سلامتی، کنترل وزن و تناسب اندام امری است که امروزه ذهن مردم را به خود مشغول کرده است. چرا که چاقی و اضافه وزن نه تنها از نظر ظاهر و زیبایی بلکه از نظر سلامتی نیز بسیار اهمیت دارد. امروزه ثابت شده است که اضافه وزن و چاقی، زمینه ساز بسیاری از بیمار ی ها از جمله فشار خون، دیابت، بیمار ی های قلبی و عروقی و… است. از این رو یکی از بهترین و ساده ترین راه های کنترل وزن به گفته کارشناسان پیاده روی و دویدن است. اما به دلیل پاره ای از مشکلات و محدودیت های خاص این کار برای همگان ممکن نیست؛ بنابراین کارشناسان بهداشت و ورزش استفاده از تردمیل در خانه را به عنوان جایگزین دویدن و پیاده روی در بیرون از خانه توصیه میکنند.

 

یک وسیله ورزشی خوب
تردمیل یک وسیله ورزشی است که صفحه آن به وسیله چرخش تسمه به حرکت در میآید و شما میتوانید بر روی آن راه بروید یا بدوید. تردمیل دو نوع با موتور و بدون موتور دارد. در نوع بدون موتور، نیروی وزن و پاهای ورزشکار باعث به حرکت درآوردن صفحه تردمیل میشود. این نوع تردمیل بسیار سبک است و فضای زیادی را اشغال نمیکند. در نوع موتوردار که پیشرفته تر است، چرخش تسمه و حرکت صفحه آن به وسیله موتور انجام میشود و شما میتوانید سرعت آن را به دلخواه خود تنظیم کنید. همچنین دراین نوع تردمیل با تنظیم صفحه آن در حالت شیب، دویدن در سربالایی برای ورزشکار، شبیه سازی میشود.تردمیل های خانگی DKCITY مجهز به مانیتور کامپیوتر هستند که اطلاعاتی از قبیل مسافت طی شده، میزان کالری، زمان و ضربان قلب را نمایش م یدهد و تنظیم سرعت و شیب دلخواه با استفاده ازآن امکانپذیر است.

 

DKCITY
برنامه های تمرینی از پیش تعیین شده ای را نیز در اختیار میگذارد که با توجه به هدف ورزشکار قابل تنظیم است تا ورزش خسته کننده و کسالت بار نشود.

چرا تردمیل انتخاب میشود؟
مردم تردمیل را برای ورزش انتخاب میکنند چون راحت است. با تردمیل حتی در هوای برفی و بارانی، خیلی سرد یا خیلی گرم، در زمان طوفان و تاریکی هم میشود دوید. با این دستگاه دیگر برای رسیدن به باشگاه در ترافیک سنگین خیابان ها وقت خود را هدرنمیدهید و میتوانید در هر زمانی از روز ورزش کنید.
افراد تردمیل را انتخاب میکنند چون بدون آمادگی بدنی خاص، فقط با گرم کردن بدن، در هر زمان از روز میتوانند با تردمیل
پیاده روی کنند و یا بدوند . DKCITY برنامه های پیاده روی و دویدن متنوعی را با استفاده از تغییر دادن شیب و سرعت دستگاه ایجاد میکند. و برنامه کنترل ضربان قلب آن، یک ورزش علمی و موثر را فراهم میسازد. عملکرد ویژه این دستگاه، تغییر دادن سرعت بنا بر میزان ضربان قلب است تا فشار بیش از حد بر سیستم قلب و عروق وارد نشود. طراحی صفحه تردمیل به گونه ای است که بر خلاف آسفالت و موزاییک از آسیب به پا جلوگیری میکند.

چگونه شروع کنید؟
اگر مبتدی هستید، ابتدا پیاده روی کنید و سپس به تدریج بر سرعت دستگاه،بیفزایید. راه رفتن روی تردمیل نیاز به گام های خیلی کوتاه یا خیلی بلند ندارد. بر روی تردمیل، راحت و معمولی قدم بردارید. توصیه میشود با تمرکز روی نفس خود به صورت طبیعی تنفس کنید و گاهی نیز نفس عمیق بکشید. کسانی که از تردمیل استفاده میکنند، به علت ورزش در محیط بسته، ناخودآگاه مراقب رطوبت، گرما و میزان تعریق خود نیستند و این موضوع ممکن است موجب بروز شوک گرمایی یا افت فشار خون شود. تهویه اتاق هم باید برای ورزش کردن مناسب باشد؛ چون کمبود میزان اکسیژن خطر حمله قلبی را به همراه دارد.

چه کسانی نمی توانند از تردمیل استفاده کنند؟
به دلیل فشاری که در هنگام دویدن یا پیاده روی به پاها وارد می شود،کسانی که مشکلات استخوانی و مفاصل پا دارند و کسانیکه دچار آسیب دیدگی در این ناحیه هستند، نباید از دستگاه استفاده کنند.

یک برنامه ورزشی خوب
بهترین برنامه ورزشی با این دستگاه آن است که به صورت یک عادت روزانه از آن استفاده کنید. در صورتی که این کار هر روز و به طور منظم انجام دهید، نتیجه بهتری خواهید گرفت و هر چه سریعتر به هدف نهایی برنامه تناسب اندام خود خواهید رسید.