شرکت دی کی سیتی از زمان بنیاد گذاری در سال 1987 با هدف تولید محصولاتی برای برآورده ساختن نیاز انسان ها به تغییر الگوی زندگی در راه دستیابی به سلامتی، سرزندگی و افزایش طول عمر، کار خود را آغاز کرد.چنان که از نام DK city که حروف ابتدایی Dream Knitting City است، شرکت باور دارد در هر کجا شهر نشینان زندگی می کنند، رویای لذت بردن از زندگی و بهره مندی از سلامتی، تعادل و تناسب اندام نیز وجود دارد.بنابراین نوآوری ،طراحی و تولید برپایه برآورده ساختن این رویا شکل گرفته است.

محصولات DK city از انواع دستگاه های بدن سازی و صندلی های ماساژ تا اسکوتر ،دوچرخه و موتور سیکلت الکتریکی را در بر می گیرد.

تولید دوچرخه و موتورسیکلت الکتریکی سازگار و دوست محیط زیست از دست آوردهای بزرگی است که شرکت با صرف منابع هنگفت مالی به آن دست یافته است تا سهم خود را در حفظ و پاک نگاه داشتن زمین برای نسل های آینده به درستی پرداخت کند

دوچرخه اسپشیالایزد
 
 
دوچرخه هاي حرفه اي اسپشیالایزد از ميدان هاي مسابقه سربلند بيرون آمده اند. قهرمان هايي مانند آلبرتو کنتادور، مارک کاونديش و تيم زنان HTC بارها و بارها براي اسپشیالایزد رکاب زده اند و قدرت و کارکرد اسپشیالایزد را در توردوفرانس، تور ايتاليا و سن رمو- ميلان و به تازگي در المپيک 2012 لندن به نمايش گذاشته اند.
 
گـروه صنايع ورزشـي ارکيدمهـر، نماينده انحصاري دوچرخه هاي اسپشیالایزد در ايران است.
 

 

شروع داستان ماویک به سال 1889 که برادران Vielle در کارگاه ورق کاري خود شروع به ساخت قطعات دست ساز دوچرخه كردند، برمي گردد اما توليد رسمي و انبوه اين برند، در دهه 30 ميلادي با توليد طوقه هاي دور چسب کورسي و پس از آن، توليد اولين توپي طوقه هاي سرهم کارخانه اي آغاز شد. در دهه هفتاد ميلادي، واحدهاي امدادي ماویک با wheel Set هاي ايروديناميکي خاص طراحي و توليد شده اين شركت، به همه دوچرخه سواران و تيم ها در مسابقات كورسي گوناگون، كمك مي رساندند.

در اواخر اين دهه قطعاتي مانند توپي خالي، برخي قطعات سيستم دنده مانند طبق قامه و يک سري کيت لوازم به نام کيت Tout به بازار عرضه شد. اين کیت همه قطعات ازجمله توپي، طوقه، طبق، زنجير، پدال ها، ترمزها، کرپ، فرمان، کاسه دوشاخ و توپي تنه را شامل مي شد.

دهه هشتاد زماني بود که ماو كي با توليد توپي طوقه هاي BMX وارد عرصه دوچرخه کوهستان شد و كمي بعد با توليد توپي طوقه هاي کراس کانتري و شرکت دادن آن در مسابقات گوناگون جهاني توانست نظرات بسياري از دوچرخه سواران را جلب کند. در همان سالها ماويک اولين توپي طوقه هاي سرهم کربني براي دوچرخه هاي کورسي را نيز روانه بازار کرد.

از معروف ترين توليدات اين شركت مي توان توپي طوقه هاي SLR و DEE MAX را نام برد که در سرتاسر جهان طرفداران بسياري را مجذوب خودش کرده است.

شرکت کرنک برادرز در سال 2000 تاسيس شد و با توليد انواع پنجه دوچرخه فعاليت خود را آغاز کرد.

دفتر مرکزي اين شرکت در Laguna Beach کاليفرنيا - آمريکا قرار دارد. این شرکت در روند توسعه خود، در مدت زمان كوتاهي توليد قطعات ديگری از دوچرخه مانند کرپي، فرمان، لوله زين و ... را نیز آغاز كرد در حالیكه از سال 2010 توليد لوازم جانبي دوچرخه مانند انواع تلمبه، آچار، ابزارهاي مخصوص تعميرات و برخي مدل هاي کوله پشتي را در خط تولید خود داشت. در سال هاي اخير ست چرخ دوچرخه کوهستان نيز در فهرست کالاهاي اين شركت قرار گرفته است.

کرنک برادرز به خاطر نوآوري هاي خاص خود در طراحي محصولات شهرت يافته و بسياري از طرح ها را به نام خود به ثبت رسانده است؛ مانند طرح پره بندي خاص- زوج پره اي، در توپي طوقه هاي Cobalt و يا طرح بدون قاب پنجه هاي سري هاي Egg beater که با حذف کامل قاب دور پنجه، استفاده از آن براي دوچرخه سوار، بسيار راحت شده است. اين تنها پنجه اي است که از هر چهار طرف آن براي قفل کردن پا استفاده مي شود. اكنون توليد لوله زين هاي ارتفاع متغير نيز در دستور کار شركت قرار گرفته است كه در كارخانه هاي مختلف تايواني ساخته مي شود.

سال 2011 سالی پر از موفقیت و نو آوری برای FSA بود و نتایج خیلی خوبی بدست آوردیم. در سال 2012 هم به رقابت پرداختیم . ما با اشتیاق به جلو حرکت می کنیم تا به سهولت قطعات و اجزا را در اختیار مشتریانمان قرار دهیم تا با این کار روح مصممی از رقابت را ایجاد کنیم.

در پایان سال FSA 2009 افتتاح کارخانه مدرن و جدیدش را جشن گرفت . 4 ساختمان 125000 فوت مربع برای تولید اختصاص داده شده و به همین دلیل این کارخانه یکی از بزرگترین و کارآمدترین کارخانه های تایوان محسوب می شود. رشد شرکت و تعهد ما به صنعت دوچرخه سواری به ما این اجازه را می دهد که ظرفیت تولید را افزایش و همگام با جدیدترین تکنولوژی پیش برویم.

در مقابل این تغییرات ما سعی کردیم میزان کربن داغ پرس شده بکار رفته در اجزا را افزایش و از ماشین های CNC پنج محوره با سرعت بالا استفاده کردیم که این امکان را برای ما فراهم می آورد تا ظرفیت کربن طوقه ها را افزایش دهیم و برای تمام محصولات یک کنترل کیفیت مطمئن قرار دهیم. همچنین در سال 2012 از ایتالیا گرفته تا آمریکا ما سیستم مونتاژ چرخ ها را به صورت کاملاً دستی ارتقا دادی