دسته‌بندی نشده

تردمیل اینتنزا

 پیاده روی و دویدن از بهترین ورز شهای ضروری برای سلامتی همه افراد هستند. اگر شرایط مساعدی برای انجام این دو ورزش در فضای آزاد فراهم نباشد، بهترین گزینه استفاده از تریدمیل است.

تریدمیل یکی از پر طرفدارترین دستگا ههای ورزشی و تمرین با آن از موثرترین راه ها برای کالری سوزی است. به جای آ ن که راه رفتن خسته کننده را در یک حالت پایدار و بدون تغییر انجام دهید، از برنامه های جامع تمرینی استفاده کنید. اما چگونه؟

 

 برای شروع ،مشخصات فردی خود از جمله سن، جنسیت، قد و وزن را وارد سیستم کنید. سپس مشخص کنید که با چه هدفی قصد تمرین کردن دارید.

 

تردمیل اینتنزا برنامه تمرینی مناسب با شرایط شما را پیشنهاد خواهد کرد. در این زمان کافیست گزینه شروع را لمس کنید.

 

 شما این امکان را هم دارید که در هنگام تمرین با وصل کردن تلفن همراه هوشمند یا آیپاد به دستگاه، موزیک گوش کنید یا از دیدن فیلم و ویدیوهای مورد علاقه خود لذت ببرید.

 

نخستین دلیلی که افراد، تریدمیل را برای ورزش انتخاب میکنند، راحتی است. تریدمیل به شما اجازه میدهد در هوای برفی و بارانی، خیلی سرد با خیلی گرم، در زمان طوفان و تاریکی هم بدوید.

 

می توانید در هر زمانی از روز ورزش کنید. دلیل دیگری که افراد تریدمیل را انتخاب می کنند این است که بدون آماده سازی قبلی می توانند در هر زمان از روز که دوست داشتند با تریدمیل پیاده روی کنند و یا بدوند؛ تنها آماده سازی لازم، گرم کردن بدن است.

 

اگر مبتدی هستید بهترین راه این است که ابتدا شروع به پیاده روی کنید و سپس بر سرعت تریدمیل اضافه کنید.

 

راه رفتن روی تریدمیل نیاز به گا م های خیلی کوتاه یا خیلی بلند ندارد. بهتر است هما نطور قدم بردارید که برا یتان آسان است؛ نه خیلی کوتاه و نه خیلی بلند.

 

همچنین روی تنفس خود بیشتر تمرکز کنید. سعی کنید به صورت طبیعی نفس بکشید و گاهی نفس های عمیق بکشید.

 

دستها را نه خیلی منقبض، مشت کنید. سعی کنید هنگام راه رفتن یا دویدن بازوها از کنار بد ن تان به سمت جلو و عقب به صورت آونگی حرکت کنند.

کسانی که از تریدمیل استفاده میکنند، چون در فضای آزاد قرار ندارند، ناخودآگاه مراقب رطوبت، گرما و میزان تعریق خود نیستند و این موضوع ممکن است موجب بروز شوک گرمایی یا افت فشار خون شود.

تهویه اتاق باید برای ورزش کردن مناسب باشد، چون اگر فضا اکسیژن کافی نداشته باشد، ممکن است باعث حمله قلبی شود.

 

اما تنها گروهی که نمیتوانند از تریدمیل استفاده کنند، کسانی هستند که در ناحیه پا مشکلات استخوانی و مفصل دارند. به دلیل فشاری که در هنگام دویدن یا پیاد هروی به پاها وارد میشود کسانی که دچار آسیب دیدگی در این ناحیه هستند، نباید از دستگاه استفاده کنند.

بهترین برنامه ورزشی با تریدمیل آن است که به صورت یک عادت روزانه از آن استفاده کنید. در صورتی که این کار هر روز و به طور  منظم انجام دهید، نتیجه بهتری خواهید گرفت و با سرعت بیش تری به هدف نهایی خود که تناسب اندام است، خواهید رسید.