بلاگ

تناسب اندام یک هدف خانوادگی

تناسب اندام یک هدف خانوادگی

همه ی ما درباره ی اپیدمی چاقی رو به رشد در کشورهای جهان، کمابیش شنیده ایم. اما این فقط بزرگسالان نیستند که از بزرگ شدن دور شکم شان رنج می برند. پیش بینی نگران کننده این است که ممکن است کودکان ما اولین نسلی باشند که بیش از والدین خود به بیماری های ناشی از کم تحرکی و چاقی مبتلا شوند. یکی از بهترین روش ها برای مبارزه با این مشکل ورزش خانوادگی است. ورزش کردن با کودکان آسان، سرگرم کننده و یک راه عالی برای تحکیم پیوند خانوادگی است.

ورزش با کودکان و نوجوانان
اگر میخواهید کالری بسوزانید ورزش کردن با کودکان یکی از بهترین روش هاست. ممکن است در آغاز پر استرس به نظر برسد، اما اگر شما راه های ورزش کردن با آن ها را یاد بگیرید، به زودی خود را در حال تمرین کردن و عرق ریختن خواهید دید بدون آنکه به آن فکر کنید.

کودکان چه تمرین هایی را دوست دارند
اگر تصمیم گرفته اید که فعالیت ورزشی را به بخشی از سبک زندگی خانواده ی خود تبدیل کنید، باید برای علاقمند نگه داشتن کودکان برنامه داشته باشید. برنامه ای شامل تمرینات سبک و سرگرم کننده که برای کودکان با شدت کمتری همراه باشد. سعی کنید ورزش برای کودکان به یک عادت تبدیل شود.

ترکیب موسیقی و حرکت
حرکت آزاد با موسقی یک تمرین بی نظیراست و کودکان آن را دوست دارند. یک میکس 30 دقیقه ای از آهنگ های شاد و پرانرژی آماده کنید. موسیقی حتما نباید کودکانه باشد. برای شروع و پایان از آهنگ های ملایم برای گرم کردن و سرد کردن بدن استفاده کنید.

بازی کنید
بازی های ویدیویی زیادی مانند بازی های ایکس باکس یا وی وجود دارد که میتوانید برای ورزش کردن و کالری سوزاندن از آنها استفاده کنید. ایجاد هیجان برای گرفتن امتیاز بیشتر در هنگام بازی، انگیزه ی خوبی را در کودکان به وجود می آورد که تلاش بیشتری انجام دهند.

یک پارک بازی انتخاب کنید
یک پارک بازی راز رسیدن شما به تناسب اندام همراه کودکان تان است. با استفاده از کمی خلاقیت، می توان با کودکان بازی کرد؛ رد شدن از تونل، بالا رفتن از نردبان زنجیری، آویزان شدن از میله های بازی و… به شما امکان میدهد که با خلاقیت هم تمرین هوازی کنید و هم یک روز خاطره انگیز را در پارک بگذرانید.

تغذیه ی سالم
برای رسیدن به تناسب اندام، هیچ کدام از ورزش ها به تنهایی موثر نیستند. داشتن یک الگوی غذایی سالم برای شما و کودکان تان بسیار ضروری است.
آماده کردن ناگت، ماکارونی، پنیر و پیتزا برای کودکان ساده است اما باید توجه کنید که هر ماده ی غذایی که کودکان میخورند، در آینده نیز طلب خواهند کرد. بنابراین آنها را به میوه بیشتر، سبزیجات، پروتئین و غلات سبوس دار علاقمند کنید.