بلاگ

ثروتمندترین بدنسازان جهان

ثروتمندترین بدنسازان جهان

مردان بدنسازی زیادی در تاریخ هستند که الگوی بسیاری از علاقمندان به بدنسازی شده اند.

در هر رشته ورزشی، ورزشکارانی هستند که برای مطرح شدن و شهرت، پول و زمان زیادی را صرف بدن خود و ورزش می کنند. اما در بین رشته های مختلف، بدنسازی یکی از آن رشته های است که هزینه های زیادی را برای ورزشکار، مخصوصا ورزشکارانی که هدفشان شهرت است دارد.

اما بهرحال کسی که روی ورزش خود سرمایه گذاری می کند و زمان و پول زیادی را صرف بدن خود می کند، حتما در آینده نیز شهرت و جوایزی بدست می آورد که جبران کننده هزینه های صرف شده اوست. در ادامه با ۵ مرد ثروتمند بدنسازی جهان آشنا می شویم.

آرنولد شوارتزنگر، ریچ گاسپاری، جو ویدر، جی کاتلر، رونی کولمن و از جمله ثروتمندترین مردان بدنساز در جهان هستند.

 

۵- رونی کولمن، مرد ۱۰ میلیون دلاری

رونی کولمن، در سال ۱۹۶۴ در لوییزیانای آمریکا متولد شده است. او از سال ۱۹۹۲ بدنسازی را به صورت حرفه ای شروع کرده و تا همین امروز نیز آن را ادامه داده است. او از سال ۱۹۹۸ که توانست به سکوی قهرمانی مستمر المپیا برسد، همچنان بر آن تکیه زده و نزدیک به یک دهه است که آن را حفظ کرده است.

رونی، تحصیلات خود را در رشته ی حسابداری در مقطع کارشناسی انجام داد و از مسابقات مسترتگزاس در دسته سنگین وزن، کارش را شروع کرد و خیلی زود در دنیای بدنسازی با عضلات منحصر به فرد صاحب جایگاهی شد.

یکی از علایق بدنسازی این میلیونر بدنسازی، سفر به کشورهای مختلف است. رونی کلمن مرد شماره ۵ لیست ثروتمندترین مردان بدنساز جهان با ۱۰ میلیون دلار ثروت است.

 

۴- جی کاتلر، مرد ۳۰ میلیون دلاری

جی کاتلر در سال ۱۹۷۳ در استرلینگ ماساچوست متولد شده است. او فارغ التحصیل از رشته حقوق و جرم شناسی بوده و قبل از مطرح شدن در رشته بدنسازی، ساخت و ساز می کرد. اولین پیروزی او در سال ۱۹۹۳ با بردن جایزه رقابت های مرد آهنین بدست آمد.
بعد از آن او آنقدر موفق عمل کرد که تصویرش روی جلد مجلات معتبر بدنسازی ثابت شد. در سال های ۲۰۰۶ تا ۲۰۱۰ نیز مستر المیپا را برد تا به نوعی نشان دهد وقتی هدفی را انتخاب کند به خواسته اش می رسد و بدین ترتیب به مرد ۳۰ میلیون دلاری بدنسازی جهان تبدیل شد.

 

۳- جو ویدر، پدر مستر المپیا مرد ۳۵ میلیون دلاری

جو ویدر متولد سال ۱۹۱۹ در کبک کانادا بوده و در خانواده ای لهستانی الاصل رشد کرده و با پشتکاری که داشت به جایگاهی رسید که در نوع خود منحصر به فرد بود. او یکی از بنیان گذاران فدراسیون بین المللی بدنسازی و همچنین پدر مستر المپیا بود.

همینطور که جو ویدر بینیان گذار مستر المپیا بود، به دلیل پیشگام بودن در بدنسازی نیز با سیستم ویدر در بدنسازی به یک برند تبدیل شد. او در ۹۳ سالگی فوت کرد. دارایی جو ویدر، پدر مستر المپیا هنگام مرگ ۳۵ میلیون دلار بود که در نوع خود قابل توجه بود.

 

۲- ریچ گاسپاری، مرد ۹۰ میلیون دلاری

ریچ گاسپاری متولد سال ۱۹۶۳ در نیوجرسی است. او یک چهره سرشناس IFBB نیز است. ریچ از ۱۴ سالگی ورزش را با وزنه برداری شروع کرد. اما در سال ۱۹۸۲ قهرمان مسابقات کلاسیک جرسی شد تا آغاز درخشش او در رشته بدنسازی باشد.

یک ماه بعد از قهرمانی او، وقتی که تنها ۲۰ سالش بود، جایزه NPC جوانان را در نیوجرسی را بدست آورد و بعد از آن موفقیت هایش را یکی پس از دیگری کسب کرد.

او در سال ۸۶ تا ۸۸ به اوج درخشش ورزشی خود رسید و بواسطه درآمدهایش، شرکت مکمل گاسپاری را تأسیس کرد و تجارت خود را نیز شروع کرد.

ریچ دارای ۳ مقام دومی مستر المپیا است ولی هرگز نتوانسته قهرمان مستر المپیا شود ولی سرمایه ای بالغ بر ۹۰ میلیون دلار دارد.

 

۱- آرنولد شوارتزنگر،مرد ۳۰۰ میلیون دلاری

در ابتدای لیست ۵ مرد ثروتمند بدنسازی جهان، شخصی قرار دارد که نیازی به معرفی ندارد! آرنولد شوارتزنگر اتریشی – آمریکایی، هنر پیشه ای مشهور، مدلی پر طرفدار، تاجری ثروتمند و موفق و البته ورزشکاری محبوب در دنیا است.

او که جوان ترین قهرمان تاریخ مستر المپیا است، اولین قهرمانی اش را در سال ۱۹۷۰جشن گرفت و این موفقیت را به مدت ۶ سال متوالی توانست حفظ کند.

چهره زیبا و پسرانه و البته فیزیک خیره کننده او باعث شده تا سال ها به عنوان چهره ای سر شناس در نقش های اکشن در هالیوود حضوری پُر رنگ داشته باشد. ثروت این بدنساز بزرگ جهان را ۳۰۰ میلیون دلار برآورد کرده اند.