بلاگ

جام الماس در کیش

جام الماس در کیش

اولین دوره مسابقات بین المللی جام الماس کشورهای اسلامی، در مهرماه 94 با معرفی نفرات برتر رقابتهای پرورش اندام در جزیره کیش برگزار شد. به نقل از فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام، در پایان آخرین بخش از رقابتهای بین المللی جام الماس کشورهای اسلامی با حضور رافائل سانتونجا رییس IFBB ، پاول رییس کمیته داوران فدراسیون جهانی و ناصر پورعلی فرد رییس فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام کشور، نفرات برتر به این شرح معرفی شدند:

خلیل اسدی قهرمان وزن ۹۰ کیلو گرم شد و امید نصر، امیرحسین سعادت نیا، رضاموسی زاده، پرویز غلامی، صالح معروف از عراق مقام های دوم تا ششم را به دست آوردند.

مرتضی اویسی پاک نیت قهرمان دسته وزنی ۱۰۰ کیلو گرم شد و حسن خسروی و سید مهدی علوی مقام دوم و سوم را کسب کردند. مرتضی مشایخ، آیت نجد باقری و روح الله میرحسینی نیز عنوانهای چهارم تا ششم را از آن خود کردند.

در وزن ۱۰۰+ کیلو گرم حسن رهنماییان توانست عنوان قهرمانی و مقام اوورالی این دوره از مسابقات را به دست آورد. او طی سخنانی اعلام کرد که کاپ و مدال قهرمانی خود را به مرحوم بیت الله عباسپور تقدیم میکند.

اسحاق قویدل، محمود کافی، علی رضا اسدالهی، حامد جاودان، علی هوری از عراق مقامهای دوم تا ششم این وزن را کسب کردند.

رافائل سانتونجا رئیس IFBB ،اعلام کرد که این مسابقات از سال آینده تحت عنوان جام الماس خلیج فارس هر سال در ایران برگزار خواهد شد.

در دومین روز از رقابت های بین المللی جام الماس ۱۱۰ ورزشکار رشته فیزیک در ۵ دسته قدی در برابر هم مسابقات صف آرایی کردند و محمد اسدی به عنوان قهرمان قهرمانان موفق به کسب کارت حرف های این دوره از رقابتها شد.

در دسته قدی ۱۷۰ سانت یمتر با حضور ۱۹ شرکت کننده سپهر حاجی قربانی،محمد الیکایی، محمد طاهر حسینی، حمید مرادی، نیما عظیما و سالار زرین به ترتیب عنوان اول تا ششم را به دست آوردند.

 

در دسته قدی ۱۷۴ سانت یمتر ۱۸ شرکت کننده حضور داشتند که از میان آنها آرش فیاضی عنوان قهرمانی این دسته قدی را بدست آورد و سیامک سریانی، علی کریمی طالقانی، نصیر طهرانیان، عرفان غلامی و علی کاظمی سکوهای دوم تا ششم را به خود اختصاص دادند.

در دسته قدی ۱۷۸ سانتی متر محمد اسدی در میان ۲۵ شرکت کننده عنوان قهرمانی و اوورالی نخستین دوره رقابتهای بین المللی جام الماس کشورهای اسلامی و کارت حرف های این رقابت ها را از آن خود کرد.

همچنین مهرشاد جوان، حمید چام ینیا، محمد حسین کرامتی، محمد جواد نصیری و محمدرضا شیرخوانلو موفق به کسب رده های دوم تا ششم دسته قدی ۱۷۸ سانتی متر شدند.

 

در دسته ۱۸۱ سانت یمتر این رقاب تها، ۱۴ ورزشکار بر صحنه صف آرایی کردند. در این دسته اکبر سرباز، محمد رستم جدید، عماد نخشب، رضا لشکر بلوکی، سعید نیرومند و محمد نظریان مقا مهای اول تا ششم را به دست آوردند.

در آخرین دسته قدی این دوره از مسابقات جام الماس کشورهای اسلامی، ۲۰ورزشکار بر روی صحنه مسابقات حاضر شدند و علی آقا بیگلو، محمدرضا آذر دوست، محمد کاشانکی، امیرحسین مومیوند، حمید ضیایی و حمیدرضا رضوانی به عنوان نفرات اول تا ششم دسته قدی ۱۸۱+ سانتی معرفی شدند.

 

همچنین سید رضا حسنی عنوان قهرمان قهرمانان نخستین دوره رقابتهای بین المللی جام الماس کشورهای اسلامی در رشته بادی کلاسیک را از آن خود کرد. حضور پر شمار ورزشکاران پرورش اندام و بدنساز در جزیره کیش، برای مردم محلی اتفاقی مهم و جالب توجه بود. به طوری که سالن محل مسابقات، در طول برگزاری، مملو از جمعیت میشد. این مسابقات همچنین با نام و گرامی داشت زنده یاد بیت الله عباسپور، قهرمان فقید پرورش اندام ایران همراه بود.