بلاگ

خواص درمانی یک میوه بهشتی، سیب

خواص درمانی یک میوه بهشتی، سیب

با شروع فصل بهار و بازگشت مجدد طراوت و شادابی طبیعت، سلو لهای بدن ما نیز عملکرد و نیازهای جدید و متفاوتی در مقایسه با فصل زمستان خواهند داشت. به عبارت دیگر،تغییرات ایجاد شده در بدن ما منعکس کننده تغییرات ایجاد شده در طبیعت است. میل و کشش به خوردن مواد غذایی و تنقلات خاص در فصول مختلف را که همگی تجربه نموده ایم ناشی از همین حقیقت است. البته هرچه بیشتر به خوردن مواد غذایی طبیعی و تازه گرایش داشته باشیم و کمتر به سراغ خوراکی های صنعتی و فست فودها برویم، پیا م های طبیعی صادره از بدن را در زمان مناسب بهتر درک میکنیم. با چنین دیدگاهی بر آن شدیم تا در این مطلب نکاتی درباره خواص غذایی و دارویی فصل بهار با شما سخن بگوییم. آنچه مسلم است، عادت های غذایی در سلامتی ما و تداوم این سلامتی بسیار موثر هستند و این خود ما هستیم كه تا حد زیادی با لحاظ كردن عادت های غذایی مناسب و صحیح، می توانیم از ابتلا به بسیاری از بیماری ها در بدن خود پیشگیری كنیم.

همه ما فکر میکنیم که خوردن میوه یعنی خرید میوه، پوست کندنش و فقط گذاشتنش توی دهان اما به این سادگی که فکر می کنید نیست بسیار مهم است که بدانیم چگونه و چه وقت باید میوه بخوریم. راه صحیح خوردن میوه ها این است که میوه ها را بعد از مصرف غذا نخورید. میوه ها باید زمانی خورده شوند که معده خالی است.

خواص درمانی یک میوه بهشتی، سیب
محققان دريافته اند پوست سيب در برابر حداقل سه نوع سلول سرطاني انساني شامل سرطانهاي سينه، كولون و كبد اثر محافظتي دارد.
سيب همچنين داراي ويتامينهاي C، A،B1، B2، B3 پروتئين، كليسم، فسفر و آهن است. البته اين را بدانيد كه ويتامين هاي موجود در سيب بيشتر در پوست سيب و زير پوست آن قرار دارد، بنابراين اگر شما ميتوانيد پوست سيب را هضم كنيد، بهتر است كه آن را با پوست ميل كنيد و اگر ميخواهيد پوست آن را بكَنيد بهتر است كه سيب را خيلي نازك پوست بگيريد. از دیگر خواص دارویی سیب می توان به موارد زیر اشاره کرد:

1. سیب یک میوه قلیایی است و تمیز کننده بدن است و بعلت دارا بودن پکتین زیاد، آب اضافی بدن را خارج می سازد.

2. سیب را می توان برای برطرف کردن اسهال حتی برای کودکان بکار برد. بدین منظور سیب را باید رنده کرد و استفاده نمود سیب را می توان پخت و برای آنهایی که روده تنبل دارند آن را روی آتش ملایمی بپزید البته حتما ازظرف لعابی یا تفلون استفاده کنید زیرا به این طریق پکتین و ویتامین های آن حفظ می شود.

3. شربت سیب بهترین دارو برای درمان سرفه و گرفتگی صدا می باشد. برای تهیه شربت سیب یک کیلو سیب را شسته و با پوست قطعه قطعه کنید و در یک لیتر آب بپزید سپس آنرا با پارچه نازکی صاف کنید و چند تکه قند به آن اضافه کنید و دوباره روی آتش ملایم قرار دهید تا قوام بیاید و آن را از روی آتش بردارید روزی سه تا چهار فنجان از این شربت بنوشید.

4. سیب دارای مقدر زیادی کلسیم است و کلسیم سیب به بدن کمک می کند که کلسیم غذاهای دیگر را نیز جذب کند.

5. خوردن سیب یبوست را برطرف می کند و برای رفع خستگی مفرط مفید است.

سیب حامی قلب
سیب به حفظ سلامت سیستم عروق قلبی کمک میکند. ابتدا دانشمندان ایتالیایی و بعداً محققان ایرلندی و پس از آن دانشمندان فرانسوی همه متفقاً به این نتیجه رسیدند که سیب در کاهش کلسترول خون موثر است.

یک تیم از دانشمندان به سرپرستی دکتر سابله آمپلی در دانشگاه پل ساباتیه، موسسه فیزیولوژی در تولوز از اولین گروههایی بودند که در آزمایشهای خود دریافتند که خوردن سیب باعث کاهش ۲۸ درجه کلسترول خون در هامستر سالم )نوعی موش آزمایشگاهی( و حدود ۵۲ درجه در جانورانی که دارای کلسترول بالایی هستند، میشو د.

این بررسی ها، دکتر آمپلی را تشویق کر د از گروهی متشکل از ۳۲ نفر از دانشگاهیان مرد و زن خواهش کند بدون اینکه هیچ تغییر دیگری در رژیم غذایی معمولی خود بدهند هر روز دو سه عدد سیب را برای مدت یک ماه بخورند، یک سیب در ساعت ۱۰ صبح و دومی در حدود ۴ بعد از ظهر.

در آخر یک ماه مشاهده شد کلسترول خون ۲۴ نفر، یعنی ۸۰ درصد آنها کاهش یافته است. در نصف آن عده کاهش بیش از ۱۰ درصد بو د و در یکی از آنها ۳۰ درصد پایین آمده بود.