بلاگ

درباره دستگاه هاگ پا

هاگ پا

دستگاه بدنسازی هاگ پا وزنه آزاد یکی از دستگاه های بدنسازی قدرتی و کاربردی برای تمرین دادن عضلات چهار سر ران ،عضلات سرینی و همسترینگ است که یکی از ارکان یک باشگاه بدنسازی کارآمد بوده و مورد استفاده دوستداران رشته بدنسازی است.

گروه صنایع ورزشی ارکیدمهر وارد کننده دستگاه های بدنسازی پاناتا و نماینده این شرکت در ایران است.

دستگاه بدنسازی هاگ پا وزنه آزاد دارای گارانتی شرکت ارکیدمهر می باشد.

شرکت پاناتا در سال 1982 به وسیله رودی پاناتا، تحصیل کرده رشته ادبیات در ایتالیا بنیانگذاری شد. او علاقه زیادی به رشته بدنسازی داشت و معتقد بود این ورزش بهترین وسیله برای پیشرفت در رشته های قهرمانی دیگر است. پس شغل آکادمیک خود را کنار گذاشت و به طور تمام وقت به تدریس بدنسازی و طراحی و تولید دستگاه های این ورزش پرداخت. اکنون شرکت پاناتا در کشورهای فرانسه، اسپانیا و آلمان شعبه دارد و بیش از 40 نمایندگی محصولات پاناتا را در 55 بازار جهانی برای گروه های سنی متفاوت از کودک تا سالمند عرضه می کند.

تمرین هاگ پا با استفاده از دستگاه بدنسازی هاگ پا وزنه آزاد 

همانطور که میدانید حرکت هاگ اسکات با دستگاه، مشابه حرکت هاک اسکات با هالتر است با این تفاوت که از کمر و ستون فقرات و عضله ی ستون فقرات حفاظت می کند. اگر در انجام این تمرین، پا را روی یک سکوی رو به داخل نزدیک بدن می گذارید تمرین بیشتر روی چهار سر ران تمرکز می کند. در این صورت فشار روی تاندون و مفصل زانو میباشد اگر پا را جایی دور از بدن یا روی سطح بالاییِ سکو قرار دهید، تمرین بیشتر روی عضلات سرینی و همسترینگ تمرکز می کند.

هاگ اسکات برای تقویتِ یکنواخت چهارسر ران مفید است. این تمرین عضلات راست شکمی و همسترینگ و سرینی را به عنوان عضلات ثانویه به فعالیت وا می دارد (حتی اگر آن ها نسبت به تمرین هاگ اسکات با هالتر به دلیل حفاظت از کمر کمتر فعالیت کنند)

متاسفانه اکثر افراد در برنامه  تمرینی خود از تمرین هایی که برای تقویت عضلات پا مفید هستند چشم پوشی می کنند چون معتقد هستند که پا ها در طول روز تمرین می بینند. شاید هم چون عضلات بزرگی هستند و دیدن پیشرفت در آن ها نیازمند زمان می باشد دلیل دیگری برای ورزشکاران باشد اما باید بدانید این کار اشتباه است و عضلات پا باید حد اقل هفته ای یکبار تمرین داده شوند.

بهتر است بدانید عضلات قوی پا نه تنها باعث زیباتر دیده شدن بدن یک ورزشکار می شوند بلکه یکی از بخش های مهم بدن برای تمام افراد میباشند و تحرک بهتر بدن بستگی به تقویت این عضلات نیز دارد پس ساخت پایین تنه قوی یک مساله حیاتی می باشد.

انجام صحیح تمرین هاگ پا با استفاده از دستگاه بدنسازی هاگ پا وزنه آزاد

ابتدا وزنه دلخواه و مناسب را در دستگاه قرار داده و شانه ها را در زیر پد قرار می دهیم سپس پاها را به اندازه عرض شانه باز می کنیم پد را بلند کرده و ضامن دستگاه را خلاص می کنیم زانوها را به آرامی خم کرده و به سمت پایین می آییم تا جایی که مفاصل ران در زاویه 90 درجه از کف دستگاه قرار گیرند و بعد با باز کردن زانوها و فشار به سمت بالا به حالت اولیه بر می گردیم در تمام طول تمرین بهتر است نسبت به هدفتان از انجام این تمرین با قدرت و دقت روی عضلات چهار سر ران متمرکز باشید تا به نتیجه قابل قبولتان دست یابید.

یکی از دستگاه های بدنسازی هاگ پا، دستگاه 1HP584 پاناتا است که جهت مشاهده مشخصات نیز این دستگاه روی تصویر ذیل کلیک کنید.

 

دستگاه هاگ پا