بلاگ

دوچرخه سواری راهی برای خلاصی از صافی کف پا

دوچرخه سواری راهی برای خلاصی از صافی کف پا

یک فوق تخصص ارتوپد گفت: ورزش هایی از جمله دوچرخه سواری یکی از مهم ترین ورزش هایی است که می تواند عضلات پا را قوی کند و از ابتلا به صافی کف پا جلوگیری کند.

دکتر شیرین زمانی، فوق تخصص ارتوپد کودکان گفت: یکی از مشکلات جامعة امروزی کف پای صاف است که معمولاً بین کودکان در سنین 3 به بالا اتفاق می افتد. وی افزود: کسانی که کف پای صاف دارند در کف پای آن ها لایه ی چربی به خوبی مشاهده می شود و تا سنین 6 تا 7 سالگی قرص مصرف میکنند تا حالت کف پای آن ها برگردد.

وی خاطر نشان کرد: درصد بسیاری از جامعه کف پای صاف دارند اما این صاف بودن پا هیچ مشکلی برای پا ایجاد نمی کند و همچنین کف پا به دو دسته تقسیم می شود که عبارتند از انعطاف پذیر و غیر قابل انعطاف، کف پای انعطاف پذیر نیاز به درمان دارویی ندارد و با فعالیت و تحرک ورزشی بهبود می یابد اما کف پای انعطاف پذیر احتیاج به درمان دارویی و جراحی دارد.

علت اصلی صاف بودن پا می تواند سابقة خانوادگی داشته باشد و اگر این صاف بودن پا انعطاف پذیر باشد با پوشیدن کفش، صافی پا بهبود می یابد. زمانی در پایان توصیه می کند: ما پزشکان ارتوپد توصیه می کنیم پدران و مادران فرزندان خود را با ورزش وفق دهند و از کودکی ورزش هایی از جمله دوچرخه سواری انجام دهند تا عضلات پای آن ها قوی شود و منجر به صافی پا نشود.

منبع سايت رسمي فدراسيون دوچرخه سواري