بلاگ

سالی نو اندامی نو

سالی نو اندامی نو

سال 94 را چگونه به پایان رساندید؟ با افزایش وزن و حجم عضلانی یا با کاهش چربی و عضلاتی تراشیده! آیا به هدف خود دست یافتید؟

بسیاری از افراد به بهانه آمدن سال نو و تغییر فصل، به دنبال تغییر و بهبود جنبه های مختلف زندگی در جهت پیشرفت و دستیابی به یک زندگی ایده آل هستند. این دسته از مردم با درس گرفتن از شکست ها و پیروی از موفقیت ها، همه ی تلاش خود را در جهت برنامه ریزی هرچه بهتر مسیر زندگی برای دستیابی به موفقیت هر چه بیشتر در سال جدید به کار میگیرند.

با سرمایه گذاری روی یک رژیم غذایی سالم و انجام تمرینات ورزشی منظم میتوان از آسیب های زندگی ماشینی همچون استرس و اضطراب در امان ماند. تمرینات ورزشی ابزاری موثر برای حفظ و ارتقاء سلامت جسمی و روانی در اختیار ما قرار میدهد. سلامت جسم و ذهن نیز تضمین کننده دستیابی به موفقیت در جنبه های زندگی فردی و اجتماعی است. با استراحت و خواب کافی از خطر دچار شدن به استرس در امان میمانیم و با افزایش اعتماد به نفس، احساس بهتری نسبت به خود و محیط اطراف را تجربه میکنیم.
در این بخش به نکته هایی میپردازیم که به کارگیری آ نها به شما برای پیشبرد هدفها یتان کمک میکند.

هدف های مشخص
با انتخاب هد فهای خاص و تغییر در شیوه زندگی، میتوان برای دستیابی به تناسب اندام در سال جدید روش مناسبی را در پیش گرفت. نوشتن هد ف و مرور آن در ذهن، لازمه دستیابی به موفقیت در آینده است؛ اما تنها نوشتن برنامه تمرینی همه ی کار نیست؛ این اجرای برنامه است که شما را به هدف میرساند.

برنامه ریزی برای تغذیه ی سالم
مهم ترین اصل برای دستیابی به یک شیوه زندگی سالم و پایدار، پیروی از یک رژیم غذایی سالم و مناسب است. بدون داشتن تعادل در مواد مغذی مناسب بر اساس نیازهای فردی، هیچ گاه نمیتوان انرژی لازم برای اجرای تمرینات ورزشی را در اختیار بدن قرار داد. مواد غذایی مناسب سرشار از پروتئین، کربوهیدرات، چربی و آنزیم های لازم برای بهبود فرایندهای بیولوژیکی در جهت رشد عضلات و همچنین کاهش چربی های انباشته شده در بدن است. بدون داشتن برنامه غذایی مناسب، دستیابی به تناسب اندام تنها یک رویا خواهد بود.

تهیه و اجرای فهرست
ایجاد یک فهرست روشن از وظایف روزانه و کارهای لازم برای انجام آ نها، دو استراتژی مهم برای پیمودن راه موفقیت در سال جدید است. یک فهرست شامل فعالیت های روزانه و برنامه غذایی تان تهیه و هر روز آن را بررسی کنید. یادآوری کردن کارهایی که باید انجام دهید و یادداشت کردن کارهایی که انجام داده اید، پس از مدتی شما را به پیشرفت تان دلگرم میکند.

حمله به آهن سرد
ورزشکاران زیادی سال گذشته را به امید از دست دادن چربی ها بر روی تردمیل گذراندند، بی آنکه تلاش شان نتیجه داشته باشد. تمرینات مقاومتی باعث تحریک کامل متابولیسم و توسعه رشد عضلانی می شود. توسعه عضلات به معنای نیاز بیش تر به کالری است. درنتیجه به روند چربی سوزی سرعت می بخشد. در مقایسه نیز اندام عضلانی در زمان استراحت کالری بیش تری میسوزاند. بنابراین تمرین با وزنه اهمیت زیادی دارد. هرچند به هیچ عنوان تمرینات هوازی را فراموش نکنید.

لذت بردن از مسیر
با برنامه ریزی دقیق در جنبه های مختلف بدنسازی در کنار یک روز کاری تمام وقت هم میتوان به موفقیت دست یافت. بدنسازی تنها یک رشته ورزشی نیست، بدنسازی یک شیوه زندگی برای به کارگیری قدرت ذهن و جسم برای دستیابی به هدفهایی است که از نظر بسیاری از غیر ممکن هاست. یک بدنساز بدون لذت بردن از تغذیه، تمرین و تفکر هیچ گاه نمیتواند به موفقیت برسد. کسب دانش درباره ی مواد غذایی و تاثیرگذاری هر حرکت بر سیستم بدن، رضایت از اجرای برنامه را برای ورزشکار به همراه دارد و اعتماد به نفس لازم برای رسیدن به موفقیت های ورزشی، شغلی، اجتماعی، خانوادگی را ایجاد میکند.

تمرین، تمرین و استراحت بدون استراحت از سرگیری تمرین غیرممکن است. در برنامه ریزی خود، اختصاص یک بخش ویژه به استراحت کامل به اندازه یک برنامه ی تمرینی، ضرورت دارد.

عضلات در زمان تمرین دچار حالت شبه تخریب میشوند و در زمان استراحت بدن شروع به بازیابی و ساخت آنها میکند. برای رشد و توسعه عضلات هیچ چیز به اندازه ی خواب کامل شبانه موثر نیست.

شروعی پر قدرت
برنامه ریزی درست و اجرای آن برای دستیابی به تناسب اندام نیازمند یک ذهن قوی است. حفظ دستاوردهای سال گذشته، انجام کارهای درست و حذف کارهای اشتباه، در جهت افزایش انگیزه یک وظیفه به شمار می آید.

تبدیل شدن به یک بدنساز موفق، مستلزم دوری از کسانی است که زندگی بی هدفی دارند. اینگونه افراد تلاش میکنند تا بی هدفی و سستی خود را فراگیر و شما را از مسیرتان دور کنند. امسال سال شماست. با امید و پشتکار به موفقیت های بی شماری در دنیای بدنسازی دست خواهید یافت.