بلاگ

شکلات تلخ

شکلات تلخ

شکلات تلخ ( حاوی 60% کاکائو یا بیشتر ) انتخاب مناسب برای کسانی است که از رژیم غذایی کم کالری پیروی می کنند.
طعم تلخ آن تا حدودی اشتهای کاذب را مهار می کند . علاوه بر این کافئین موجود در شکلات تلخ در افزایش متابولیسم نقش بسزایی دارد.
سرشار از فلاوونوئیدهاست . این آنتی اکسیدان که در بیشتر سبزیجات و میوه ها نیز وجود دارد با بسیاری از بیماری ها مقابله می کند.
افزایش گردش خون در بدن که به واسطه فلاوانول موجود در شکلات صورت می پذیرد، باعث افزایش سرعت عکس العمل و میزان هوشیاری می شود و این موضوع باعث می شوید تا بتوانید امور روزمره بیشتری را انجام دهید.
شکلات تلخ حاوی مواد مغذی بسیاری است که برای بدن مفید است. خوردن مقداری از آن در روز به جای سایر مواد غذایی پرکالری و بدون ارزش غذایی توصیه می شود.

مصرف منظم روزانه 20 گرم شکلات تلخ 70% به بالا باعث بهبود جریان خون می شود. به نظر می رسد خواص مفید و مثبت شکلات تلخ مربوط به خواص پولیفنول موجود در آن است. این مواد باعث آزاد شدن اکسید نیتریت می‌شود که رگ‌های خونی را گشاد می‌کند و برای همین خون به راحتی در رگ‌ها جریان پیدا می‌کند و احتمال ایجاد جرم در جداره های رگ‌ها کاهش می‌یابد.

شکلات تلخ به سبب در اختیار داشتن آنتی اکسیدانی با نام فلاونویدز، می تواند از پوست شما در مقابل اشعه فرا بنفش خورشید محافظت کند. یکی از ده ماده غذایی جوانی است. کاکائو در واقع یکی از مواد غذایی سرشار از فلاونوئید و به ویژه آنتی اکسیدان کاتچین است. این آنتی اکسیدان به داشتن بدنی جوان تر و پویاتر کمک می کند. البته باید توجه کرد که فلاونوئید موجود در شکلات شیری یا شکلات سفید که مقدار کاکائوی آن کم است، بسیار کم یا حتی نزدیک به صفر است.