دسته‌بندی نشده

صعود به تندرستی

صعود به تندرستی

یکی از پایه های اصلی سلامت قلب و عروق انجام تمرین های هوازی است. روش های گوناگونی برای انجام این تمرین ها وجود دارد. در بسیاری مواقع برای تمرینات هوازی نیاز به وسیله ای خاص نیست اما تجهیزات ورزشی میتوانند به  شما انگیزه بدهند و کار را برای رسیدن به تناسب اندام و سلامتی آسا نتر کنند.

 اگر تا به امروز دچار کم تحرکی بوده اید و نگران سلامتی و تندرستی خود هستید، بهتر است بدون درنگ با تعیین هدف، از همین امروز شروع کنید. تمرین های هوازی بهترین گزینه برای آغاز یک سبک زندگی سالم است. از مدت زمان کم شروع کنید و با گذشت زمان بر شدت و مدت آن بیفزایید.

 

فعالیت های بدنی شما همواره باید چهار هدف اصلی را دنبال کند که این هد فها شامل به کارگیری همه عضلات اصلی بدن به صورت متوالی، انجام فعالیت بدنی دست کم به مدت 30 دقیقه و برای 3 تا 5 روز در هفته، در نظر گرفتن استقامت قلبی – عروقی با توجه به شرایط و آمادگی جسمانی شما و لذت بردن از ورزش مداوم و پیگیرانه به عنوان یک سبک زندگی.

 

اگر تصمیم دارید ورزش را در برنامه زندگی خود قرار دهید باید هدفی بزرگتر و فراتر از لاغر شدن و چاق شدن داشته باشید برای رسیدن به این چهار هدف، اینتنزا پیشنهاد ویژه ای دارد.

 

کلایمبر اسکالیت

یک دستگاه هوازی ساده با کارایی منحصربه فرد

بالا رفتن از پله با افزایش ضربان قلب، یکی از را ههای دستیابی به سطوح بالاتری از استقامت قلبی – عروقی است؛ همچنا نکه بهبود عملکرد و تقویت عضلات پایین تنه نیز مزیت دیگر این تمرین است.تمرین مداوم روزانه با اسکالیت به مدت 30 تا 45 دقیقه، از چربی های  ران و باسن کم می کند.

 

اسکالیت، امکان تمرین های  هوازی متنوعی را برای شما ایجادمی کندد. تمرین هایی که در سطح و شدت های مختلف اجرا می شوند و لذت بخش هستند. تنوع تمرین ها و سطح آ نها به گونه ای طراحی شده است که نیاز یک ورزشکار تازه کار  یا پیشرفته را برآورده می کند. ازمزیت های  اسکالیت این است که می توانید با آن بدون در نظرگرفتن شرایط آب و هوایی به راحتی یک برنامه تمرینی عالی در خانه اجرا کنید.

 

مدت زمان و انتخاب برنامه تمرینی با اسکالیت برای هر فرد متفاوت است و عوامل زیادی در تعیین آن تاثیرگذار است؛ اما برای جلوگیری از آسیب احتمالی و دلزدگی از تمرین، توجه داشته باشید که هر جلسه ورزش با اسکالیت از یک ساعت بیشتر نشود. ورزش با اسکالیت به دلیل ایجاد تحرک در سراسر بدن، بسیار تاثیرگذار است و نتیجه آن در زمان کوتاهی نشان داده می شود. اما اگر آسیب دیدگی یا بیماری خاصی مانند زانو درد دارید، مشورت با پزشک را نادیده نگیرید.