بلاگ

فلفل تند یا شیرین

فلفل تند یا شیرین

فلفل تند، فلفل شیرین یا فلفل دلمه ای، محتوی فیبر و آب وحاوی ویتامین C و مقادیر زیادی آنتی اکسیدان و ترکیبات کاروتنوئیدی هستند؛ترکیبات کاروتنوئیدی مواد محلول در چربی که باعث ایجاد رنگ های مختلف از قرمز و نارنجی تیره تا سبز و بنفش و سیاه، میشود. البته طعم تند برخی فلفل ها به دليل مواد قلیایی است که در آن ها وجود دارد و طعمي تند و کمی تلخ را ایجاد میکند. البته فلفل تند، ویتامین C زیادی دارد و حتی می توان گفت غن یترین منبع ویتامین C است اما از آنجا که در غذاهای ایرانی کم تر استفاده می شود، منبع غذایی مهمی برای تامین ویتامین C افراد محسوب نمی شود. در کل همه فلفل ها میتوانند به بالا رفتن متابولیسم بدن کمک کنند اما فلفل تند میتواند انرژی غذا را تا حد زیادی بالا برده، باعث گرمازایی در بدن شده و در نهایت منجر به کالری سوزی و کاهش وزن شود. با این که استفاده بیش از حد از فلفل تند عوارضی ندارد و افراد هندی یا ساکنان آسیای دور با وجود مصرف غذاهای بسیار تند که برای ما ایرانی ها غیرقابل تحمل است، دچار مشکل نمیشوند اما از آنجا که در فرهنگ غذایی ما، خوردن غذاهای تند چندان متداول نیست، سیستم گوارشی بسیاری از افراد به این نوع غذاها عادت ندارد و ممکن است بعضی افراد با خوردن این غذاها دچار سوزش معده، بالا رفتن فشار خون یا افزایش تپش قلب شوند. خوردن فلفل های تند برای افرادی که دچار مشکلات گوارشی بوده، به ویژه افراد مبتلا به هموروئید، به هیچ عنوان توصیه نمی شود چون باعث وخیم تر شدن حالشان می شود.

فلفل تند موثر تر است.
هر دو فلفل، هم تند و هم شیرین خواص زیادی دارند که مشابه هم است؛ انواع فلفل حاوی مقدار زیادی آنتی اکسیدان های مختلف با خواص ضد سرطانی، ضدبیماری های قلبی-عروقی و ضد بیماری های مزمن است.خاصیت ضد التهابی شان بسیار زیاد است. البته تمام این خواص در فلفل تند بسیار بیش تر از فلفل شیرین و شدت تاثیرگذاری اش هم بیش تر از فلفل شیرین است.
تنها مشکل فلفل تند این است که برخی افراد نسبت به آن حساسیت دارند و به هیچ عنوان نباید این نوع فلفل را مصرف کنند، بنابراین به همه بیمارانی که برای مصرف فلفل تند مشکل دارند، توصیه می شود از انواع فلفل های شیرین و فلفل های دلمه ای با رنگهای متفاوت استفاده کنند.این فلفل ها حاوی رنگدانه های متفاوتی هستند که هر کدام خواص آنتی اکسیدانی بسیار مفیدی دارند.