بلاگ

لاغری و پوست

لاغری و پوست

قوام و شفافیت پوست یکی از دل مشغولی های کسانی است که رژیم های لاغری میگیرند. اغلب این افراد میخواهند.
تا به موازات کاهش وزن، تغییری در چهره شان ایجاد نشود. این گروه باید بدانند که رژیم های غذایی به صورت هوشمند عمل نمیکند. یعنی به این صورت که بر مناطقی از بدن تاثیر داشته باشد و بر مناطق دیگر بی تاثیر باشد. پس به دنبال کاهش چربی ها، صورت نیز از این فرایند بدون تاثیر نمی ماند و لاغر میشود. اگر در تبلیغات گفته شود که یک نوع رژیم یا نوعی دارو لاغر میکند بدون آنکه تغییری در ساختار چهره به وجود آید، باید بدانید که فریبی در کار است. اما خواندن این مطالب نگرانی های شما را کمتر میکند.

 

نکته اول و بسیار مهم این است که افراد مبتلا به اضافه وزن و چاقی، باید برای کسب سلامتی و پیشگیری از بیماری های ناشی از چاقی، وزن اضافه خود را کم کنند و این یک کار ضروری است. بنابراین هرگز سلامتی را قربانی زیبایی نکنید و از ترس لاغری صورت، از کاهش وزن خودداری نکنید.

نکته دوم در مورد نوع رژیم غذای و محتویات آن است. در این خصوص میزان آب دریافتی اهمیت ویژ های دارد. بدن ما برای حفظ تعادل در سوخت و ساز خود به طور متوسط نیاز به حدود 2 لیتر آب در شبانه روز دارد. یکی از خاصیت های مصرف آب کافی، حفظ طراوت پوست است که در رژیم های غذای نیز در کنار خواص بسیار دیگری که دارد، صدق میکند. پس اگر رژیم گرفته اید، از نوشیدن آب غفلت نکنید.

 

سومین موضوع مهم، ترکیب خوراکی های موجود در برنامه غذای نیز یکی دیگر از عوامل تعیین کننده است. رژیم های غذایی که بر مبنای اصول علمی طراحی شده و نیازهای فرد در نظر گرفته شده باشد، به حفظ قوام پوست کمک میکنند و برعکس رژیم های غیر اصولی که متاسفانه بسیار هم رایج است، به سلامت پوست و موی افراد آسیب میرساند.

 

ازجمله این رژیم های غیراصولی میتوان کم خوری های مفرط، حذف برخی از وعده ها و یا گروه های غذایی و یا فرمول های عجیب و غریب که در مدت زمان کوتاه منجر به کاهش وزن شدید میشوند اشاره کرد. در نظر داشته باشید یک رژیم کاهش وزن منطقی با سرعت نیم تا یک کیلو کاهش وزن در هفته پیش میرود.

 

نکته بعدی در ارتباط با سن افراد است. اساسا افراد میانسال که اقدام به کاهش وزن با روشهای علمی میکنند، نباید نگرانی چندانی داشته باشند. اگر آ نها به تصاویر دوران جوانی خود نگاه کنند، متوجه خواهند شد که چهره شان از نظر لاغری صورت مشابه آن ایام شده با این تفاوت که چند سال پیرتر به نظر میرسد. در پایان به این نکته ها نیز توجه کنید؛

 

• برای سلامتی رژیم بگیرید و تندرستی را قربانی زیبایی نکنید.
• نوشیدن آب به میزان کافی را فراموش نکنید.
• برای لاغر شدن از رژیم های علمی و اصولی پیروی کنید تا دچار اختلال در سلامت عمومی و نیز پوست و مو نشوید.
• فریب ادعاهای بی پایه را نخورید. رژیم های خاص و داروهای خوراکی تاثیری در جوان سازی پوست ندارد.
• بد نیست بدانید تاثیرات کرم های موضعی، ماساژ صورت با دست نیز بسیار اندک است.