بلاگ

مطالبی دانستی در مورد باتری های لیتیوم- یون دوچرخه های شارژی

مطالبی دانستی در مورد باتری های لیتیوم- یون دوچرخه های شارژی

دوچرخه های شارژی DK ساخت Rob Rady کشور آمریکاست.

معنی دوچرخه های شارژی DBO یعنی Divided By Nothing تقسیم بر هیچ.

DBO به ازای یک ساعت شارژ 4 الی 5 ساعت خروجی دارد وبا شارژ کامل می توان 40Km در ساعت راه رفت.

در باتری دوچرخه شارژی EZC6203/Lady سبد دار” 24V.6Ah “

و در نوع دوچرخه شارژی EZC7000 قدرت موتور 250W 24V می باشد و باتری آن 24V- 10Ah است.

طول عمر باتری Littium.I0N را از 18 ماه تا 3 سال تخمین زده اند. دوربین ها، لپ تاپ ها از لیتیوم- یون استفاده می کنند و بهتر از باتری های نیکل کادمیوم اسیدی می باشد.

برای حفظ باتری های لیتیوم- یون هر 3 مرتبه شارژ یکبار باید به طور کامل تخلیه شود.

عمر باتری های لیتیوم- یون بین 2 الی 3 سال می باشد. باتری های لپ تاپ 12 تا 18 ماه عمر می کنند. این نوع باتری ها در جای خشک و خنک نگهداری شود و هیچگاه در زمان شارژ بالا در فضایی که دمای بالا دارد نگهداری نشود .

هیچ راه تعمیری برای باتری های لیتیوم- یون وجود ندارد و حتماً باید تعویض شود. و تعمیر آن ها بسیار خطرناک است زیرا گاز متصاعد شده سمی می باشد.

از تخلیه شارژ به هر شکل و یا هر وسیله باید پرهیز کنیم زیرا به باتری شوک قابل توجهی وارد می کند.

باتری های لیتیوم -یون را همیشه خنک نگهدارید زیرا گرما باعث کم شدن عمر باتری می شود و بهترین درجه 40 می باشد.

امکان آتش سوزی و شعله ور شدن این نوع باتری وجود دارد.

الکترودهای یک باتری لیتیوم- یون از کربن و لیتیوم سبک تشکیل شده است و در حالت خاموش انرژی گرفته شده را کمتر از دست می دهد.به دمای بالا حساس هستند و باعث می شود زودتر تخلیه و حتی خراب شوند.

پوشش فلزی در باتری های لیتیوم- یون از گرما و آتش سوزی جلوگیری می کند و یک مارپیچ طولانی که 3صفحه باریک که به یکدیگر فشرده اند را تشکیل می دهد.یک الکترود مثبت و یک الکترود منفی ویک تکفکیک کننده همه این ها داخل یک حلال ارگانیک قرار دارند که به عنوان الکترولیت در آن غوطه ور هستند.

در موقع خرید به تاریخ تولید توجه فراوان شود. وقتی ازدوچرخه شارژی استفاده می کنیم از حالت On/Power در وضعیت Off قرار دهیم و هر ماه حداقل یکبار باید باتری شارژشود تا عمر آن بیشتر باشد.در وهله اول با آدابتور مخصوص که شارژ می شود چراغ سبز و هرگاه شارژ کامل شد چراغ نارنجی می شود.ولتاژ آدابتور سوئیچینگ 29.4V,2Ah می باشد.