بلاگ

معرفی دستگاه های بدنسازی هوازی

دستگاه های بدنسازی هوازی

این مقاله به شما کمک میکند تا درباره دستگاه های بدنسازی هوازی اطلاعات مفیدی کسب کنید و با چربی سوزی بیشتر در زمان کمتر ورزش کنید. همه دستگاه‌های بدنسازی هوازی تاثیر یکسانی روی بدن شما ندارند. در نتیجه با توجه به عملکرد دستگاه‌های بدنسازی هوازی بر اساس بالاترین میزان تاثیر، مطابقت با تمرینات بدنسازی و موجود بودن در باشگاه ها به معرفی آنها میپردازیم:

1- تردمیل
این دستگاه بهترین و موثرترین گزینه برای چربی سوزی است. دستگاه تردمیل با کمک به سوزاندن کالری بیشتر و با تنظیم سرعت و شیب دلخواه بدن شما را مطابق با وضعیت بدنی تان به همان شکلی که باید فعالیت کند به حرکت وامیدارد. علاوه بر این دارای کلید ایمنی برای جلوگیری از آسیب در حین فعالیت بدنی است و تاثیر مفیدی بر روی عضلات پا و استخوان ها خواهد داشت.

جهت خرید تردمیل باشگاهی کلیک کنید.

2 – دوچرخه ثابت اسپینینگ
اسپینینگ یکی از دستگاههای بدنسازی برای تقویت ماهیچه ها و عضلات پا است. همچنین یکی از بهتربن تمرینات قلبی-عروقی به شمار میرود. این نوع دوچرخه ثابت شکلی دیگر از دوچرخه سواری را به معرض نمایش میگذارد و برای دوچرخه سواران بسیار مناسب است.

جهت خرید دوچرخه ثابت اسپینینگ کلیک نمایید.

3- الپتیکال
الپتیکال دستگاهی بسیار مناسب برای کسانی است که مشکلات مفصلی دارند یا مصدوم شده اند. این دستگاه به راحتی باعث چربی سوزی بالایی میشود و با بالا بردن ضربان قلب شما کالری میسوزاند.

جهت خرید الپتیکال کلیک نمایید.

4- دوچرخه ثابت نشسته
با استفاده از این دستگاه به راحتی میتوانید با انجام کارهای روزانه مانند تماشای تلویزیون یا مطالعه به ورزش کردن بپردازید. دوچرخه ثابت نشسته تنها با به کارگیری عضلات پا به شما در فرآیند چربی سوزی کمک میکند.

جهت خرید دوچرخه ثابت نشسته کلیک نمایید.

 

5- دوچرخه ثابت ایستاده

انجام تمرینات ورزشی با دوچرخه ثابت ایستاده درکنار کالری سوزی و کاهش وزن، بسیاری از عضلات بدن شما را درگیر میکند و با بالابردن ضربان قلب باعث میشود چربی های بدن به خصوص در قسمت شکم و پهلوها با سرعت و مقدار زیادی سوزانده شوند و به تاندون ها و مفاصل شما فشار زیادی وارد نمیکند.

دوچرخه ثابت ایستاده با شبیه سازی حرکت دوچرخه سواری، کمک‌ میکند تا پاهای خوش فرم و متناسبی داشته باشید؛ با این تفاوت که هنگام رکاب زدن ثابت میماند و تکان نمیخورد؛ همچنین صندلی دوچرخه بدنسازی به گونه ای طراحی شده تا کمترین میزان خستگی را برای ورزشکار داشته باشد.

دوچرخه ثابت ایستاده عضلات ران، پا و باسن را تقویت کرده و در این قسمت ها عضله سازی میکند که باعث شده تا این دستگاه در بین بانوان بسیار محبوب باشد. علاوه بر این، تمرین با دوچرخه ثابت به سوزاندن چربی های شکمی کمک بسیاری میکند. پدال زدن روی دوچرخه ثابت ایستاده کمترین فشار را بر روی مفاصل زانو وارد می کند و فشار اضافه ای به مفاصل وارد نمیکند.

6- پله باشگاهی (اسکالیت)

دستگاه اسکالیت یا پله برقی باشگاهی از دستگاه های بدنسازی هوازی بسیار کارآمد است که به کالری سوزی بیشتر ورزشکاران کمک بسیاری میکند. با دستگاه پله باشگاهی می توان تمرینات هوازی را با سوزاندن هرچه بیشتر چربی ها انجام داد.

انجام تمرینات هوازی با دستگاه پله باشگاهی یکی از پرفشار ترین تمرینات بدنسازی است که اگر شما خودتان را با یکنواختی حرکات کوهنوردی با این دستگاه وفق دهید به علت نحوه تمرین پا منجر به سوزاندن کالری میشود. علاوه بر این کار با دستگاه اسکالیت، عضله هایی مانند همسترینگ، گلوتئال و چهارسر را به طور مستقیم درگیر کرده و به همین صورت در زمان استراحت انجام تمرینات هم متابولیسم بدن بالا رفته و سوزاندن چربی ها ادامه خواهد داشت.