بلاگ

واندرکور 2 – بخش اول

واندرکور 2

[kc_row use_container=”yes” force=”no” column_align=”middle” video_mute=”no” _id=”384327″][kc_column width=”12/12″ video_mute=”no” _id=”270159″][kc_column_text _id=”388375″]

در ادامه آموزش کار با دستگاه های بدنسازی، در این پست به معرفی و آموزش کار با دستگاه بدنسازی واندرکور 2 می پردازیم. پیشتر آموزش کار با دستگاه های واندرکور اسمارت 1 را در دو بخش ارائه دادیم که برای مطالعه آنها می توانید بهه “واندرکور اسمارت 1 – بخش اول” و “واندکور اسمارت1 – بخش دوم” مراجعه نمایید.

در ادامه به معرفی دستگاه واندرکوراسمارت 2 و نحوه تمرین با آن می پردازیم.

1. دراز نشست

پیشنهـاد وانـدرکـور 2 بـرای دستیابی به عضلات زیبـای شکم. برای شـروع روی نیمکت نشسته و پاها را زیر بالشتک آن قلاب کنید.بالا تنه را صاف نگه دارید. به پشتی دستگاه کاملا تکیه دهید و با فشار به پشتی، بالا تنه را به سمت پایین بکشید تا این که تقریبا به موازات سطح زمین برسید. سپس با خم شدن از ناحیه کمر به حالت شروع بازگردید.

در این حرکت عضلات راست شکمی درگیر هستند. همچنین چهار سـر ران و خم کننده های مفصـل ران به عنـوان عضلات کمکی درگیـر هستند.توجه داشته باشید در هنگام پایین رفتن، عمل دم و در زمان بالا آمدن،عمل بازدم انجام شود.می توانید دست ها را جلوی سینه یا پشت سر قلاب کنید.

دراز و نشست

2. زیر شکم نشسته

یکی از حرکات شناخته شده و معمول در تمرینات بدنسازی برای فرم دادن و چربی سوزی عضلات زیر شکم، حرکت زیر شکم نشسته، که با واندرکور به راحتی قابل اجرا است. در واقع طراحی نیمکت واندرکور به گونه ایست که امکان اجرای بسیاری از حرکات شکم را فراهم کرده است.

ابتدا به پشت روی دستگاه نشسته، به طوری که بتوانید از بالشتک ها به عنوان تکیه گاه استفاده کنید. پس بالشتک ها را با دست گرفته و پاها را بالاتر از سطح زمین نگه دارید. کمی زانوها را خم کرده، بالا نگه دارید و بالا تنه خود را به سمت عقب متمایل کنید. سپس زانو ها را کاملا خم کرده و به سمت خود بکشید، هم زمان بالاتنه را کمی به سمت جلو متمایل کنید.پس از مکث کوتاهی دوباره به حالت اولیه بازگشته و حرکت را تکرار کنید.

زیر شکم نشسته

3. شکم پا دوچرخه

تمرینی قدرتی برای ساختن عضلات شکم. این حرکت از موثرترین تمرینات ناحیه شکم از نظر بکارگیری بیشتر دسته تارهای عضلات ناحیه شکم و تنه می باشد.

مانند حرکت زیرشکم نشسته به پشت روی نیمکت نشسته و از بالشتک ها به عنوان تکیه گاه استفاده کنید. پاها را بالاتر از سطح زمین نگه داشته و زانو ها را کمی خم کنید. سپس زانوها را یک به یک خم کرده و به سمت بدن بکشید ( به صورت تناوبی).
در اجرای این حرکت بدنسازی، عضلات راست شکمی، مورب داخلی و خارجی و چهار سر ران درگیر است.

شکم پا دوچرخه

4. شنا سوئدی شیب دار

شنا سوئدی که به عنوان یکی از بهترین تمرینات در نظر گرفته می شود تمـام گـروه های عضلانی اصلی در بالاتنـه را هدف قرار می دهد.

در نتیجه بالاتنه ای قوی تر و شکیل تر خواهید داشت. از آنجایی که یکی از سخت ترین تمرینات شنا سوئدی است، افراد کمی قادرند آن را به درستی اجرا کنند. اجرای شنا سوئدی به روش درست، به تعادل و قدرت بالا تنه نسبتا زیادی نیاز دارد.

شنا سوئدی شیب دار روشی برای ساده تر کردن تمرین است و برای یادگیری حرکت بسیار موثر است. برای اجرا دست هایتان را روی بالشتک های دستگاه قرار دهید. بدن را کاملا صاف نگه دارید و به آرامی بدن را به سمت نیمکت پایین بیاورید. مجددا به حالت شروع بازگشته و حرکت را تکرار کنید.

شنا سوئـدی شیب دار در واندکور اسمارت 2، روشی بی خطر و موثر برای افـزایش تعادل عضلانی و به حداقل رساندن آسیب دیدگی است.

شنا سوئدی شیب دار

[/kc_column_text][/kc_column][/kc_row]