بلاگ

ویتامینی به نام N !

ویتامینی به نام N !

هرچه زندگی اجتماعی ما بیشتر درگیر فن‌آوری می شود، به همان اندازه ما بیشتر به طبیعت نیاز پیدا می کنیم تا بتوانیم تعادل طبیعی خود را حفظ کنیم. برای کمک به بهبود سلامت جسم و روحی خود، پیشنهاد می کنیم این مقاله جالب را بخوانید!

امروزه، ما انسان ها بیشتر وقت مان را با انواع ماشین ها، خودروها، رایانه ها و تلفن‌های همراه و همچنین با صداهای ناهنجار زندگی شهری می‌گذرانیم.

ما نیز به دلیل عدم دسترسی کافی به طبیعت و ریتم طبیعی بدن خودمان، دچار عدم تعادل روحی مان شده و دچار مشکلی می شویم که به گفته ریچارد لوو- نویسنده و روزنامه نگار زیست‌محیطی، “اختلال کمبود طبیعت” نامیده می شود.

“ویتامین N” – حرف اول Nature – نامی است که لوو روی طبیعت گذاشته است و اعتقاد دارد عامل مهمی در سلامتی عاطفی و جسمانی ماست.

تحقیقات چند ساله روانشناسی زیست محیطی، این موضوع را ثابت کرده است که سلامتی عاطفی و جسمی در گرو ویتامین N است.

در تحقیقی در سال 1984 ، در بیمارستان فیلادلفیا (آمریکا)، مشخص شد بیمارانی که عمل جراحی داشتند، بعد از عمل اگر در اتاقی که پنجره ای رو به درختان داشت قرار می گرفتند، زودتر از بیماران دیگر که روبروی پنجره اتاق شان دیوارهای آجری وجود داشت بهبود یافته و از بیمارستان مرخص می شدند.

تمام این بیماران نیز از رسیدگی های کاملا یکسان برخوردار می شدند.

از آن زمان به بعد اکثر مراکز درمانی و بیمارستان ها به بوستان ها و فضاهای سبز و آرام که امکان تمرکز و آرامش را می دهد مجهز شدند.

در تحقیق دیگر در دهه 1990، 88 درصد از بیماران بیمارستانی در سانفرانسیسکو و حتی کارکنان و ملاقات کننده هایی که از بوستان های بیمارستان دیدن کرده بودند، اظهار کردند که احساس آرامش و راحتی بیشتری داشتند.

روانشناس‌های زیست‌ محیطی،استفن و راشل کاپلان در تحقیق های سال 1989 خود نیز به قدرت طبیعت در شفابخشی بیماران پی برده و در مقاله هایی نیز به این موضوع اشاره کرده بودند.

تصور کنید در همچین خانه ای زندگی می کنید:

حیاطی پوشیده شده از درختان سرو، درختان زیبای لیمو، برگ بو، آووکادو و همچنین انواع گل های زیبا در رنگ‌های متنوع.

چشم انداز خانه، خط ساحل دریا و پهنه آبی دریا و آسمانی وسیع.

مطمئن باشید، شما در این چنین خانه ای با وجود این همه حس طبیعت و زندگی، هرگز دچار اضطراب و نگرانی نمی‌شوید.

چقدر و چگونه؟! ویتامین N مصرف می کنید؟!

اگر دسترسی به همچین خانه ای سرشار از آرامش برایتان مشکل است، پس بهتر است حداقل هفته ای یکبار به طبیعت بروید و تا جایی که می توانید از این نوع ویتامین به خودتان برسانید و لذت ببرید. پس از مدتی می بینید که روحیه تان چقدر بهتر شده است و نسبت به خودتان و زندگی چقدر احساس بهتری دارید.