بلاگ

پیتر سیگان

پیتر سیگان

پیتر سیگان دوچرخه سوار برجسته و با استعداد اهل اسلواکی در سال 1990 در شهر زیلیان چشم به جهان گشود. پدر و مادر، او را بسیار دوست داشتند و در هر راهی حمایتش می کردند. او در مدرسه فوتبال ثبت نام شد و با توجه به دور بودن مدرسه فوتبال، تصمیم گرفت برای رفت و آمد به مدرسه فوتبال از دوچرخه استفاده کند.

زمانی که پیتر هفت ساله بود باشگاه دوچرخه سواری در زیلیان ساخته شد که مسیر دوچرخه سواری آن، در پارک جنگلی شهر بود. پیتر به دلیل استعداد و توانایی که در دوچرخه سواری نشان داد، مورد توجه مدیر باشگاه قرار گرفت. مدیر باشگاه تلاش کرد که او را به دوچرخه سواری کوهستان سوق دهد. به این ترتیب سیگان در دوران نوجوانی، هم دوچرخه سواری متبحر در رشته کوهستان و جاده شده بود و هم به دلیل شیوه غیر معمول دوچرخه سواری، شناخته شده بود. او برای دوچرخه سواری از تیشرت و کفش تنیس استفاده می کرد و آب خالص می نوشید.

قهرمانی در مسابقات قهرمانی جام اسلواکی توجه بسیاری را به سوی دوچرخه سوار جوان جلب کرد. در ادامه درخشش در اسلواکی، سیگان در سال 2007 به عنوان با استعدادترین دوچرخه سوار اسلواکی شناخته شد و در سال 2008 به عنوان دوچرخه سوار سال برگزیده شد.

در همین سال او قهرمان جام جهانی نوجوانان در Cyclo-Cross شد و به تیم Liquigas-Diomo ایتالیا پیوست. پیتر سیگان در سال 2009 برای تیم Trencin’s Dulka رکاب زد و در حالیکه کاپیتان این تیم بود، نتایج فوق العاده ای در مسابقات بین المللی به دست آورد. در سال 2009 سیگان در رده بندی جهانی در شمار 10 دوچرخه سوار برتر دنیا قرار گرفت و در ماه سپتامبر آن سال، با تیم Liquigas-Cannondale قرارداد بست. او در سال های 2011 تا 2014 یکی از ورزشکارانی شناخته شد که توانسته بود در طی هر سال عنوانهای متعدد و بسیار زیادی کسب کند و پر عنوان ترین ورزشکار سال لقب گیرد. سیگان در پایان سال 2014 اعلام کرد که به تیم تینکاف خواهد پیوست.

از عنوانها و قهرمانی های مهم او می توان به طور خلاصه به موارد زیر اشاره کرد:

پیروزی در رده بندی امتیازی در مسابقات توردوفرانس سا لهای 2012 ، 2013 ، 2014 و 2015
کسب جایگاه نخست در مسابقات توردوفرانس سال 2016 در سه مرحله 2،3 و 4 و کسب جایگاه سوم، سیگان در این دوره با دوچرخه اسپشیالایزد S-Works Venge ViAS رکاب زد.
کسب عنوان و پیروزی های متعدد در تورهای کالیفرنیا، سوییس، ایتالیا، نیس،فرانسه، استرالیا، کانادا، دبی در سال های 2009 تا 2016.

برای آگاهی بیشتر از زندگی ورزشی، شرح قهرمانی ها و عنوانهای کسب شده این دوچرخه سوار بزرگ، می توانید از سایت شخصی او به آدرس www.petersagan.com بازدید کنید.