بلاگ

پله برقی اینتنزا مدل 550Ce2

دستگاه پله برقی

دستگاه بدنسازی پله برقی یکی از دستگاه های بدنسازی هوازی است که از ارکان هر باشگاه بدنسازی کارآمد بوده و مورد استفاده دوستداران رشته بدنسازی است و ورزشکارانی که هدفشان کسب آمادگی جسمانی برای شرکت در مسابقات اسکی، کوهنوردی، راهپیمایی، دو ، دوچرخه سواری و البته پله نوردی است میتوانند تمرینات با دستگاه پله نوردی را انجام دهند .

بانوان بخش اعظمی از طرفداران این دستگاه ورزشی هستند زیرا در شکل‌گیری عضلات ران و باسن  تاثیر بسزایی دارد.

پله پیمایی یا پله نوردی نوعی ورزش برای سلامتی انسان است که ورزش با آن بسیار مفید است. از زمانی که دستگاه پله نوردی وارد عرصه تجهیزات باشگاهی شد، تبدیل به یکی از محبوب‌ترین تجهیزات ورزشی باشگاهی شده است.

انجام تمرین با پله‌های متحرک، کالری سوزی زیادی دارد و میتواند گزینه مناسبی نیز برای دوندگان و راهپیمایانی باشد که نمی توانند در محیط باز ورزش کنند.

پله نوردی چگونه سبب حجیم شدن عضلات می‌شود :

واقعیت این است که عملا هر نوع فعالیت ورزشی که به آرامی اما پر فشار و قدرتی انجام شود منجر به افزایش حجم عضلات می‌شود بنابر این اگر هدفتان حجیم شدن عضلات ران و باسن هست باید به نوع تمرین توجه داشته باشید.

پله نوردی برای کالری سوزی، تقویت عضلات پا و افزایش توانایی در بالا رفتن از پله‌های واقعی راهی بسیار عالی است.

فواید کار با دستگاه پله نوردی را میتوان در سه بخش تقسیم بندی کرد.

– فواید قلبی و عروقی
پله نوردی برای بالا بردن ضربان قلب موثر است در نتیجه منجر به جذب بالای اکسیژن میشود بنابراین اکسیژن رسانی به عضلات فعال را سرعت می‌بخشد. اگر تمرین با دستگاه پله نوردی به شکل منظم انجام شود، مدت زمانی را که برای اکسیژن رسانی به ماهیچه‌ها مصرف می‌کند را افزایش می‌دهد که به این عمل افزایش استقامت قلبی عروقی میگویند این کار توانایی فرد را در حفظ نیروی بدنی برای فعالیت‌های روزانه بالا می‌برد.

– بهبود عضلانی
انجام تمرین پله نوردی کمک زیادی در فرم‌دهی به عضلات اصلی پایین تنه را میکند برای لاغری و قدرتمندتر شدن این عضلات از بهترین ابزارهایی که می‌توانید در دست داشته باشید پله نوردی است. این دستگاه با مقابله کردن با جاذبه زمین هنگام بالا رفتن از آن نیروی بیشتری را بر عضلات پاها وارد می‌کند. و این مقابله منجر به کالری سوزی و عضله‌سازی در پاها می‌شود.

– افزایش متابولیسم
تمرین با دستگاه پله نوردی عضلات بزرگ و کلیدی مانند، گلوتئال، همسترینگ و چهارسر را مستقیما تحت تاثیر قرار می‌دهد. به همین ترتیب، در زمان استراحت نیز متابولیسم بدن افزایش یافته و کالری سوزی ادامه پیدا می‌کند.

همچنین با پله نوردی سلول‌های میتوکندری در بدن شما افزایش می‌یابد، این سلول‌ها حاوی آنزیم‌های چربی سوز  و هوازی هستند که در حالت استراحت نیز فعال می‌باشند. این کار موجب بالارفتن متابولیسم بدن می‌شود.

گروه صنایع ورزشی ارکیدمهر وارد کننده دستگاه های بدنسازی اینتنزا در ایران است. این پله برقی دارای گارانتی شرکت ارکید مهر می باشد. جهت مشاهده مشخصات فنی این دستگاه بدنسازی روی تصویر ذیل کلیک کنید.

 

دستگاه پله برقی