بلاگ

5 راه سازنده برای کاهش وزن

5 راه سازنده برای کاهش وزن

5راه سازنده برای کاهش وزن

هرچند چربي تامين كننده سوخت و انرژي بدن است، اما انباشت آن در بدن مشكلات زيادي را به وجود مي آورد. اين پنج پيشنهاد به شما كمك ميکند كه از انباشت چربي جلوگيري و تناسب اندام خود را حفظ كنيد.

لبنیات بخوریم
بسياري فكر میکنند، براي سوزاندن چربي بايد مواد غذايي حاوي لبنيات را به کلي از سفره خود حذف كنند. در صورتیکه به نقل از نشريه موسسه امریکایی پزشكي تغذيه، مصرف لبنيات باعث كاهش جذب چربي بدن ميشود. یک تحقيق مشابه در دانمارك نشان داده است بدن افرادي كه كلسيم بیشتری مصرف كرده اند، چربي كمتري جذب كره است. اما توجه داشته باشيد خوردن پنير شما را به سمت چاقي پيش ميبرد بنابراین بهتر است ماست مصرف كنيد. جالب است بدانيد كه خوردن روزانه ماست غير پرچرب به 900 گرم كاهش وزن در سال مي انجامد.

وزنه بزنید
شايد دوست نداشته باشيد كه شبيه آرنولد شوارتزنگر به نظر برسيد. بدون شك استفاده از وزنه و نيمكت پرس و ساير دستگاه هاي قدرتي، بازوهايتان را شبيه او نميكند اما وزنه زدن براي چربي سوزي و كاهش وزن یک راهكار عالي است. چون ماهيچه ها را كشيده تر ميكند و هر 45 گرم ماهيچه در حدود 6.5 كالري در ساعت مي سوزاند. به علاوه ورزش با وزنه يا ساير دستگاه هاي قدرتي، تا دو ساعت پس از تمرين هم متابوليسم را بالا نگه ميدارد واين نشانه ادامه چربي سوزي است.

ورزش پیش از صبحانه
بسياري از مردم انگيزه اي براي ورزش در آغاز روز و پس از بيرون آمدن از رختخواب ندارند. اما شايد آگاهي از نتيجه یک تحقيق دانشگاهي، مشوق خوبي باشد كه صبح زود لباس ورزش بپوشيد. پژوهشگران ميگويند كساني كه پيش از خوردن صبحانه میدوند، با گروه هاي صبحگاهي پارك يا برنامه هاي تلويزيوني ورزش ميکنند يا به استخر مي روند، 20 درصد بيش تر، كالري مي سوزانند.

کم و زیاد شدن شدت ورزش
یکی از بهترين روش هاي چربي سوزي، كم و زياد كردن شدت ورزش در یک برنامه تمريني است. تمرين با شدت زياد، سبب سوختن ذخيره كربوهيدرات بدن مي شود و پس از آن بدن براي تامين انرژي خود، شروع به سوزاندن چربي مي كند. براي مثال اگر از ده ثانيه تا سه دقيقه با سرعت زياد بدويد و سپس به همان ميزان راه برويد و اين تناوب دويدن – راه رفتن را تا پايان ورزش حفظ كنيد، چربي سوزي بيش تري انجام خواهد شد.

به طور عادی غذا بخورید
اين مژده اي براي عاشقان غذاست كه سه وعده غذا و سه ميان وعده باعث چربي سوزي مي شود. برنامه غذايي عادي، قند خون را در سطح مناسب نگه مي دارد. در حاليکه فقدان برنامه غذايي عادي، قند خون را پا يين مي آورد و بدن براي تامين انرژي شروع به سوزاندن بافت با ارزش ماهيچه اي ميكند. در نتيجه كاهش توده ماهيچه اي، متابوليسم كم شده و چربي سوزي اتفاق نمي افتد. توجه كنيد كه در هر وعده از غذاهاي داراي فيبر زياد و پروتئين استفاده كنيد و خوراكي هايي مانند شكلات و كيك را در برنامه غذايي خود نگنجانيد.