بلاگ

8 ماده غذایی که به کاهش وزن شما کمک می کند.

8 ماده غذایی که به کاهش وزن شما کمک می کند.

غذاهای خوشمزه ای وجود دارد که به داشتن رژیم غذایی سالم کمک می کنند و دانستن و بکارگیری شان یک پیشنهاد فوق العاده است.

بدون شک از دست دادن وزن با یک حساب سر انگشتی ریاضی درست در می آید شما باید کالری کمتری بخورید و کالری بیشتری بسوزانید. سخنگوی آکادمی تغذیه و رژیم های غذایی هیثر منجیری می گوید: بعضی از غذاها به کاهش وزن شما کمک می کند که احساس سیری بکنید و هوس پرخوری را از سر شما می اندازد وسوخت وساز بدنتان را بالا می برد پس هنگامی که به سوپر مارکت می روید،لیست زیر را تهیه کنید:

لوبیا: ارزان ،پر کاربرد وهمه کاره .حبوبات منبع غنی از پروتئین می باشند.لوبیا دارای فیبر بالا و زود هضم می باشد که با مصرف آن احساس سیری کامل می کنید

 

سوپ: شروع یه وعده غذایی با یک فنجان سوپ،باعث می شود احساس سیری کنید، این سوپ حاوی گوشت،ماهی وسبزیجات پخته وحبوبات است که با مصرف آن در این صورت 100 تا 150 کالری صرفه جویی کردید

 

شکلات تلخ: اگر می خواهید از وعده غذایی خود لذت ببرید پس شکلات تلخ را امتحان کنید . خوردن دو تکه شکلات تلخ نسبت به شکلات شیری پیشنهاد خوبی است، برای دوستداران شکلات.

 

سبزیجات پوره: شما میتوانید سبزیجات بیشتری به رژیم غذایی خود اضافه کنید و از آن لذت برده، در نتیجه کالری کمتری وارد بدنتان کنید.محققان دانشگاه ایالتی پنسیلوانیا متوجه شدند که با خوردن سبزیجات سالم 250 کالری کمتر وارد بدنتان می شود.

 

آجیل: یک میان وعده عالی می باشد. مصرف مقداری انگشت شماری از مغز گردو، بادام و بادام زمینی می تواند به شما کمک کند که وعده های غذایی کمتری بخورید.

 

سیب: برشی از سیب ترد و تازه انتخاب خوبی است که باعث کندی اشتهایتان می شود، که شایان ذکر است آبمیوه ها وسس های میوه این تاثیر را ندارند. به این دلیل که میوه ای خام دارای مقدار قابل توجهی فیبر می باشد و شما احساس سیری می کنید. به علاوه با جویدن میوه سیگنالی به مغز فرستاده می شود که شما مقدار قابل توجهی مواد غذایی خورده اید در نتیجه احساس سیری می کنید.

 

ماست: ماست وعده غذایی بسیار مهمی است حال به هر صورت که ترجیح بدهید. تحقیقات صورت گرفته در دانشگاه هاروارد روی بیشتر از 120 هزار نفر به مدت یک دهه یا بیشتر گواه این می باشد که ماست در تمام رژیم های غذایی که استفاده شد باعث کاهش وزن می شود.

 

گریپ فروت: بله گریپ فروت انتخاب خوبی است و به شما کمک می کند چندین پوند وزن از دست دهید به خصوص اگر در معرض بیماری دیابت قرار دارید.محققان در کلینیک اسکریپس سن دیگو فهمیدند که افراد چاقی که نیمی از گرپ فروت را قبل از هر وعده غذایی می خوردند به طور متوسط 3 ½پوند در طول 12 هفته کاهش وزن داشتند،نوشیدن آب گریپ فروت هم این نتایج را در برداشت.اما خاصیت چربی سوزی آب گریپ فروت ثابت نشده است بلکه با مصرف آن کمک می کند که احساس سیری کامل و پر شدن کنید.